Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuální zpravodajství: Možná až desítky lidí se přiotrávily na zimním stadionu v Uherském Ostrohu

Už včera se objevily na facebooku dotazy některých lidí na to, zda někomu nebylo špatně po nedělní návštěvě zimního stadionu v Uherském Ostrohu. To, co se zdálo ze začátku jako spíše drobnost, vypadá po dnešku na poměrně závažnou událost, o které TADY detailně informuje Slovácký deník - podívejte se....

zatím není jasné, jaká látka se na stadionu dostala do ovzduší, na místě jsou právě chemičtí specialisté, kteří zjišťují podrobnosti. Podle dosavadních zpráv to ale vypadá, že se něco dostalo do ovzduší v neděli a nejvíce to odnesli hokejisté, pondělní návštěvníci zřejmě žádné problémy nemají - alespoň zatím.   

 

Takto zpráva začíná:

Uherský Ostroh - Únik zatím neznámé látky stojí za dýchacími potížemi, které postihly většinu lidí, kteří v neděli odpoledne navštívili zimní stadion v Uherském Ostrohu. Čtyři z nich jsou s onemocněním dolních cest dýchacích hospitalizováni v Uherskohradišťské nemocnici, další zůstali v domácím léčení.„Měl jsem velké problémy s dýcháním, dusil jsem se, proto jsem vyhledal lékařkou pomoc. Teď ležím v hradišťské nemocnici. Je nás tady víc, říkali nám, že máme zápal plic a nějaký otok," řekl Dušan Lekeš, útočník Old Stars Uherský Ostroh, kteří v neděli odpoledne sehráli duel Okresní hokejové ligy proti hradišťskému týmu Rangers.

Byli jste v neděli na zimáku? Nechte se vyšetřit I celou řadu jeho hráčů dýchací potíže zasáhly. „V noci jsem se dusil, myslel jsem ale, že jsem jenom škaredě nachlazený. V pondělí jsem zkusil jít s kamarády na squash, ale po chvilce jsem musel skončit. Vůbec jsem neměl tušení, že by mohlo jít o něco takového. Díky, že jste mi to řekl, radši si zajdu k lékaři," prozradil v úterý dopoledne redaktorovi Slováckému deníku hráč Rangers Václav Kartusek. 

 

RB