Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Videoukázky z parádního koštu vína v Blatnici pod Svatým Antonínkem - fotky a text ještě přidám.. A ukážu vám kuchařku s největšíma řízkama :)

Bohužel, teď nemám čas na psaní pro web, domovská MF DNES musí mít přednost, ale dávám alespoń videoukázky z blatnického koštu vína, který mám nesmírně rád a vždycky se na něj velmi těším.

Letos jsem prožíval v Blatnici radost ještě větší, protože jsem si z koštu odskočil nahrát povídání 94 - leté paní Marie Mezulianíkové, což bylo pohlazení na duši samo o sobě. Když jsem se vrátil, na koštu už bylo skoro všecko vypité, ale tož, nějak jsem se s tím vyrovnál a zašél do vedlejší hospody, kde jsem normálně viděl na "talířkoch" největší řízky na světě - fakt! :) Jistě chápete, že jsem chtěl vědět, kdo takové řízky "vymýšlá", což mě přivedlo do kuchyně, kde jsou vyfotil jednu pěknou kuchařku - však vám ji později ukážu.

Zatím se podívejte na videoukázky,  na videorozhovory moc šancí nebylo, v sále byl pořádný hluk, ale takový ten, který miluju. Vinaři i nevinaři, jeden přes druhého, védli vědecké i nevědecké řeči o víně, sluníčko do sálu nádherně svítilo a já v duchu oslavovál všecky vinaře, protože bez nich by byl život mnohem smutnější. Ať se jim jejich dílo daří, nezáviďme jim, ale naopak jim přejme jim, protože nic na světě neplatí tolik jako jedno pradávné - a proto jistě časem prověřené - moudro: přej a bude ti přáno...

RB