Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tipy na úžasné pořady: Historie.cs v České televizi a Životopisy v Českém rozhlase + odkazy na pořady

Nevím, čím to je, vždycky ale když dám sem na stránky tipy a odkazy na "cenné" pořady v televizi či rozhlase, není vás moc, kteří se na takové články podíváte. Kdysi mě to hodně mrzelo, postupně jsem si na to už zvykl, protože vždycky bude mnohem víc lidí odpočívat u některých zbytečných seriálů než se soustředit na pořady jiné, třeba vzdělávací.

 

Moc rád bych vám dnes doporučil další dva pořady. 

 

Jeden vysílá Česká televize  a jmenuje se Historie.cs. Je to fantastický pořad s nesmírným množstvím obrovsky zajímavých informací - všechna ta velká slova volím záměrně, protože tento pořad si je zaslouží. Moderuje jej, a také s dalšími spolupracovníky připravuje, pan Kučera, který rozhodně není typem dnešních velepopulárních moderátorů. O to cennější práci ale pan Kučera dělá. Samozřejmě, velkého pomocníka má v mnoha hostech, které si do svých pořadů zve. Jaká to radost a úleva, když člověk slyší o mnoha a mnoha událostech a lidech naší historie z úst vzdělaných lidí.

 

Všechny pořady na téma Historie.cz najdete prosím TADY - pořad dlouho na internetu nebyl, nyní jsem ale ke své velké radosti zjistil, že tam je ... 

 

Vybírat jednotlivé "díly" asi nejde, každý je zajímavý, ale pár tipů ...

 

Povídání o době Husákovy normalizace ... 

 

Povídání o dynastii Baťů ...

 

Povídání o masovém vrahovi Stalinovi ... 

 

Povídání o Lucemburcích ... 

 

Povídání o Benešových dekretech ...

 

Povídání o uranu, kterým nám Sověti "kradli"

 

Povídání o Skautech ... 

 

Povídání o Bílé hoře ... 

 

Druhý pořad, na který chci dát odkaz, se týká Českého rozhlasu. Tedy toho veřejnoprávního, protože jiný téměř neposlouchám. Z jeho nabídky by šlo jmenovat více tipů, ale rád bych upozornil na pořad s názvem Životopisy. Vždy jsem ho poslouchal na Českém rozhlasu Brno, a myslel jsem, že je pouze v rozhlase. Teď jsem ale zjistil, že je také na internetu a navíc, že ho vysílají také další regionální redakce.

To ale není tak důležité, nejdůležitější je obsah a kvalita tohoto pořadu, a ta si myslím, že je velmi slušná. Jde vlastně právě "jen" o životpisy, ale ne takové ty, co jsme znali ze školy nebo z nějakých nudných přednesů, toto jsou životopisy jiné a naprosto jinak podávané. Zkuste si třeba některé pustit.

Všechny pořady ze série Životopisy jsou tady na webu Českého rozhlasu - pořad má i bohatý archív, stačí listovat a poslouchat ...  

 

Přeji vám, vážení čtenáři, při poslechu obou pořadů mnoho zážitků ... Málokteré zážitky můžou být tak silné a vzrušivé jako zážitky z nových poznání a dalšího vzdělávání ... Máte-li, prosím, své tipy, budu potěšen, když mi je pošlete. Děkuju !

 

RB