Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak co tedy napsat k volbám, triumfu komunistů, výprasku Lukáše s ODS, nadšení Čunka a vládě Mišáka a Čuby? DISKUSE ZA ČLÁNKEM STÁLE BĚŽÍ

Ať žije nostalgie !!!!!!! Milujeme nostalgii !!!! Milujeme majora Zemana, Plechovou kavalérii i všechny další normalizační seriály, milujeme Pepíčka Zímu, Lucku Bílou, Káju Gotta i Františka Čubu, stýská se nám po našem mládí, po Slušovicích, těch mohutných dostizích s ještě mohutnějšími trhy, po jézédé, po poloprázdných silnicích a takovém jakémsi klidu a pohodě, nechceme Klému Gottwalda, ale Gusta Husák by nám až tak nevadil.

Nostalgie je tak lákavá, tak nádherná, ach Bože, ty naše vzpomínky na mládí, kdy koně byli ještě hodně rychlé, naše nohy běhavé, manželky krásné, sexuální apetyt nekonečný a touha dobývat  svět, končící ostnatými dráty na hranicích, nevyčerpatelná. Kdyby se alespoň něco z toho vrátilo, kdyby se vrátilo mládí, to dávné mládí nebo alespoň to nedávné s Lucko a Kájou a také Milošem, Milošem Zemanem Becherem, s ním alespoň byla sranda, švanda, ó Miloši, ať už sedíš na Hradě a Franta Čuba na tom Zlínském kraji, ach ano, alespoň něco se vrací!

Prosím, živote, vrať nám všechno, co si nám vzal, co uteklo, co už je fuč, co zmizelo v dáli, vrať nám roky, přátele i zdraví, vrať nám alespoň náš stát, naše podniky, naše pichačky, naše poslance, kteří byli tiší jak myšky a hlasující jednotně jak ten nejlépe promazaný stroj z ČKD, náš dobrý, vše zajišťující stát, který se o nás dokázal postarat tak pěkně od kolébky až po truhlu.

Vrať nám alespoň něco, něco, něco, my ti pomůžeme, my půjdeme k volbám a tam se pokusíme ten starý, dobrý a odcházející svět i stát vzkřísit, probudit, oživit. Snad, snad, snad, snad se nám z té minulosti alespoň trošku vrátí. Tak strašně moc bychom si to přáli - a tak strašně moc někde v koutku duše cítíme, že se už nic z toho bohužel nevrátí...

Jak vidíte, mám po ránu dobrou náladu, i když se mi zdá zbytečné psát dnes cokoliv o politice a volbách, dyť jou jich celé noviny, každé slovo je zbytečné, politika na nás dnes "vyskočí" třeba i z ledničky. Slov bylo dost, a všechna jsou v této chvíli zbytečná, na další čtyři roky je rozhodnuto a teď už můžeme jako diváci na fotbale nebo v divadle sledovat, jak si zvolení politici rozdělí karty.

Výsledky zcela jistě znáte, ty za Zlínský kraj sem dával na web už včera, kdo chcete, můžu vám je připomenou: TADY si klikněte...

Pokud si nekliknete na tento odkaz, nabízím následující shrnutí:

Mišák s ČSSD: 12 křesel

Čunek s KDU - ČSL: 10 křesel

Takřka bezejmenní komunisté: 9 křesel

Gazdík s TOP 09: 5 křesel

Lukáš s ODS: 5 křesel

Čuba se Zemanovci: 4 křesla

Čísla jsou jasná, Mišák můžu nadále v kraji kralovat, byť sama ČSSD žádný velký výsledek až tak neudělala. Jako pomocníka má ale komunisty, kteří mají velkou šanci s Mišákem vládnout. Pokud k sobě vezmou Čubu - Slušovice od Zemana, je vymalováno a může se kupovat nábytek i Marxův kapitál pro částečně novou krajskou vládu.

Je tady sice ještě varianta s (ne) úplatným Čunkem, ten je ale neřízenou střelou a rozhodně nebude takovým poslušným lidovcem jako jeho předchůdci, kteří drželi několik let tašku Mišákovi i Lukášovi. Ten by sice mohl ještě zabojovat, a o ztrácející post na kraji se "porvat", ale nevypadá to tak, zřejmě si s Gazdíkem sedne do opozičních lavic - a já se už nyní těším na jejich (ne) spolupráci. 

Ještě nějaký další komentář ke krajským volbám? Je zbytečný, ne? Na celou novinovou stránku bych dal jen a pouze následující slova, nic víc. Jsou to slova Libora Lukáše, která napsal v reakci na výsledky voleb na svou stránku na Facebooku:

"Volby jsou za námi a bohužel výsledkem mého - našeho snažení je velký výprask...Volič zhodnotil situaci ve společnosti, oznámkoval osoby a obsazení a rozdal karty k výkonu služby pro veřejnost na další čtyři roky.

 Komentáře a analýzy nejsou podstatné, podstatný je výsledek a ten je alarmující. Chceme-li voliče v příštích volbách více zaujmout musíme se změnit, čeká nás s tím hodně práce. Služba veřejnosti je opravdu těžká disciplína...


DĚKUJI MNOHOKRÁT VŠEM, KTEŘÍ JSTE MĚ - NÁM DALI VÁŠ HLAS. MOC SI TOHO VÁŽÍM."

Libor Lukáš

Mnozí v našem kraji jistě ví, jak ohromnou moc tento člověk měl, vlastně má. Tato jeho slova o velkém výprasku jsou vševypovídající,   jen by mě zajímalo, jestli jsou výsledkem jeho hluboké pokory a sebereflexe, nebo spíše je to "střílečka" do ještě vyšších pater ODS. Sypání popela se teď stane v ODS novou módní vlnou, a až čas ukáže, komu tento popel zůstane na hlavě a kdo naopak z tohoto popela povstane k novým světlým zítřkům.

Vzhledem k onomu výprasku by mohl Libor Lukáš patřit k první skupině, ale myslím, že se tak nestane, určitě bude argumentovat například dosti slušným vlastním výsledkem ve volbám. A navíc - v ODS, stejně jako v jiných stranách, se často za problémy a prohry spíše povyšuje. Uherskohradišťský Karásek by o tom mohl napsat knihu, poté, co ho vyhnali z kandidátky na starostu města vlastní spolurodáci, udělal kariéru s pomocí Saši ProMoPro Vondry v Praze.

Ale, moc prosím, neproklínejme politiku a všechny politiky, politika je cesta ke správě věcí veřejných a my nesmíme v politiku a politiky ztratit víru. Já vím, je strašně moc a moc populární na politiku a politiky nadávat, ale přesto všechno vám jako novinář se zkušeností parlamentního zpravodaje říkám: Politika a politici nejsou tak hrozní, jak to vypadá podle médií - jen je potřeba, aby byli neustále pod lupou.

RB