Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Senioři v Hluku vzpomínali na krále lidových písniček a zpívali veleznámou Škodu lásky (zatím 7x video, doplněno ve čtvrtek)

Před pár hodinami skončilo další pravidelné setkání hluckých seniořů, kteří oslavili pěkné kulaté jubileum - společně se už totiž scházejí přesně 5 let. Za tu dobu si připravili řadu zajímavých programů, z nichž jste mohli vidět tady na stránkách už mnoho video ukázek. Včerejší večer patřil vzpomínce na známé skladatele lidových písní Karla Vacka, Jaromíra Vejvodu a Josefa Polcara. Většinu tohoo pořadu dám postupně na stránky a vy se budete moci přesvědčit, že šlo o velmi vydařený pořad.

RB 

TADY najdete ze seniorského večera fotky od Štěpána Mitáčka  na jeho webu ...

 

Ještě před videoukázkami se podívejte na všechny vystupující:

 

 

 

 

 

 

 

 

Tady můžete přímo slyšet několik lidovek, včetně veleznámé "Kdyby ty muziky nebyly". Od 2.20 minut uslyšíte povídání o skladateli Jaromíru Vejvodovi. A poté opět budou písničky.

  

 

Na začátku této ukázky můžete slyšet paní Šuránkovou, která si připravila o zmiňovaných skladatelích mnoho zajímavých informací. Na tomto místě například velmi pěkně povídá o tom, jak Jaromír Vejvoda složil světoznámou polku Škoda lásky. Od 5. minuty uslyšíte zpívat Hlucké tetičky ...

 

 

Tady je citlivé povídání paní Šuránkové ze závěru pořadu, kdy se zamýšlela nad smyslem lidové písničky.

 

 

A tady už je úplný konec. Nejdříve písnička Škoda lásky i další písničky, a také - od 3. minuty, představení všech, kteří se na výborném programu podíleli a pečlivě si jej připravovali.