Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Respektovaný novinářský server AKTUÁLNĚ.cz volil takto: Karel Schwarzenberg nebo Jiří Dientsbier... A proč nechci Zemana

S rychle se blížící volbou prezidenta přibývá názorů nejen mezi "občanstvem", ale také mezi novináři. Dnes svůj výběr zajímavým způsobem prezentoval server aktualne.cz, který patří k nejvíce respektovaným novinářským webům. Vysvětlování jeho novinářů je zajímavé, stejně jako je zajímavý jejich tip - kromě Karla Schwarzenbergra doporučují Jiřího Dientsbiera - což hodně lidí překvapí. 

Pokud si chcete přečíst celý článek, najdete jej TADY ...

Do jisté míry volbě Dientsbiera rozumím, s některými argumenty i souhlasím, já ho ale volit nebudu, a to zejména proto, že má příliš málo zkušeností s politikou, není to typ prezidenta, kterého by tato země nyní potřebovala, a navíc se obávám, že by se snažil být příliš aktivistickým politickým "hráčem", tak trochu druhým "premiérem", který by pavicovou vládu odstřeloval a levicovou podporoval. Potřebuje čas na dozrátí, zatím toho moc nepředvedl.

Mým kandidátem zůstává samozřejmě Karel Schwarzenberg, byť se v duchu smiřuji s tím, že na Hradě bude sedět Miloš Zeman. Co chce národ mít, ať má, národ nemá rád aroganci, ale bude volit arogantního prezidenta, národ nemá rád korupci, ale bude volit prezidenta, za jehož éry a šéfování vlády se to korupcí jen hemžilo, národ nemá rád politické neprůhlednosti, ale bude volit prezidenta, kolem kterého bylo a je neprůhledností až až, národ má ve většině dost éry Václava Klause, ale bude volit prezidenta, který na jeho éru dosti těsně naváže.

Ale Miloš Zeman je takový náš, domácký, provinční, na první pohled skoro chudý jak kostelní myš, opuštenný bez manžeky, rádoby vtipný, háže bonmoty, sem tam někoho urazí, rád se napije, nejraději ze všeho má zabijačku, zejména starší lidé se v něm vidí. To je náš člověk! :)

RB

 

Ps. Pro zajímavost přidávám ještě videorozhovor, který jsem nedávno točil s Jiřím Dientsbierem, když navštívil naši Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii v Uherském Brodě.