Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Radečku, toto je nejcennější video z fašanku, které jsem natočiu v Bánově, psal mi Tonda Vrba... TADY se můžete na video podívat.

Mezi obrovským množstvím fotek a videoukázek z různých akcí vždy hledám videa (nebo výjimečně i texty), které mi prozradí co nejvíce o samotné akci, lidech, historii či dalších souvislostech, které se fotek nebo videoukázek týkají. Proto jsem hned zbystřil pozornost, když mi Tonda poslal jednu videoukázku, ke které připsal: "Radečku, toto je nejcennější video, které jsem natočiu na fašankové obchůzce v Bánově, úžasní manželé, a rád sa za něma ešče vrátím."

Takže, komu jsou taková "témata" blízká, podívejte se. A já dodávám prosbu, kterou opakuji velmi často: nefoťme pouze, nebo nenatáčejme jen nějaké veselí, ale povídejme si s lidmi, zapisujme jejich vzpomínky, nahrávejme je, nechoďme kolem pamětníků bez povšimnutí. Jsou pro nás tak strašně moc důležití, umožňují nám podívat se často na věci a události, které souvisí s našimi životy, dávají nám možnost, abychom začali rozplétat klubíčko, které máme v ruce, ale jehož počátek neznáme...

Díky, Tondo!

RB