Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pro šéfa ČT: poslechněte si, v jak těžkých podmínkách vzniká úžasný projekt dětského zpívání SEDMIHLÁSKY + tip na dárek

Asi se divíte, proč že se takto nepřímo snažím oslovit samotného generálního ředitele České televize, ale hned vám to vysvětlím. Štve mě totiž způsob, jak Česká televize "zachází" s výchovou dětí, pokud jde o zpívání a lidovou kulturu. Kdysi v této televizi, kterou si všichni platíme, existoval cenný pořad Zpívánky, díky kterému se děti mohly učit pěkné lidové písničky.

Tento pořad ovšem skončil a s ničím podobným už Česká televize nepřišla. Mám ji za mnohé pořady rád, ale v tomto případě jsem strašně zklamaný, nechápu, proč ČT v podobném projektu nepokračovala. Vždyť lidové písničky a vůbec zpívání je něco, co je pro výchovu dětí ohromně důležité. Proto jsem tak moc a moc vděčný   televizi NOE, která se takového projektu ujala a za pomoci obrovských nadšenců, jako je paní Veselá na videu (plus dalších), zpívající děti natáčí a dává na obrazovku.

Vzniklo tak už přes 90 "videoklipů" s řadou souborů a zpěváků, na mnoha různorodých místech. Jde skutečně o něco mimořádného. Rád bych vám to proto doporučil i jako vánoční dárek, byť už to bude spíše povánoční dárek. Stačí ale, když budete paní Veselou kontaktovat, případně se ozvěte přímo na televizi Noe. Tam můžete směřovat i své komentáře či postřehy, pokud se vám takový projekt líbí.

TADY   si můžete rovněž přečíst rozhovor s paní Veselou ...

 

 

S paní Evou Veselou jsem se letos setkal několikrát, ale až nyní těsně před Vánocemi, dnes  dopoledne, vše klaplo - setkali jsme se ve Veselí nad Moravou, kde vznikl i následující videorozhovor. Právě toto video bych doporučil panu generálnímu řediteli ČT k poslechu,aby slyšel, za jak přetěžkých podmínek vzniká projekt, který by zcela jistě mohla financovat Česká televize - pokud by jí tedy opravdu záleželo na dětech, jejich výchově  i jejich vztahu k tradicím této země.

  

 

Tady jsou tři ukázky z pořadu Televize NOE Sedmihlásky

 

 

Takto vypadá obal jednoho z pěti DVD, které si je možné koupit. Cena je skutečně minimální, pouhých 150 korun za jedno DVD. Pokud byste měli zájem, můžete například zavolat paní Veselé přímo na mobil, její číslo je 734 574 314. Jde o krásná DVD, a nepochybuji o tom, že by se při výchově dětí hodila. Jen pochybuji o zájmu dnešních rodičů ...