Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka do Prahy - káva s colou a vodou za 600 korun

Po "vážnějších" věcech tady na stránkách vám opět nabízím něco odpočinkového a pro rozptýlení. Myslím, že to potřebujeme všichni, jelikož se mi zdá, že kolem nás začíná "přituhovat". Finanční krize se stává naší novou partnerkou, které s námi usíná i vstává, v politice se nemydlí už jen samotné strany mezi sebou, ale také sami straníci navzájem (Nechcete si také někoho vymazat z telefonu? Už se TADY těším na kongres ODS, to bude vymazaných telefonů), a narazit na něco povzbuzujícího a potěšujícího je stále těžší - člověk možná musí hledat takové věci (či lidi) s větším úsilím než kdykoliv dříve...

To jsem ale zase utekl jinde, následující moje zprávička a přiložený soubor také nejsou moc optimistické, ale snad třeba vzbudí alespoň váš úsměv. Můžete si v příloze přečíst mail, v němž se jeden kolega svěřuje kolegyni se svou zkušeností z návštěvy Prahy.... To totiž dva muži pospíchali a chtěli si dát v Praze jen tak kavčo. Výsledek se dozvíte právě v příloze - účet, který jim předložil číšník, je poněkud srazil ze židle :)

Abych ale končil optimisticky. Za deset let v Praze jsem na tak drahou restauraci, v níž oba pánové seděli, nenarazil (pokud do ní člověk nezamíří úmyslně), určitě najdete v Praze mnoho a mnoho pěkných míst, kde za kavčo, colu a vodu nezaplatíte ani moc peněz - a navíc zažijete kouzlo mnoha různorodých kavárniček či hospod. Co bychom za nějaké útulné kavárny tady na Slovácku dali. Citelně chybí, nespočítal bych je ani na prstech jedné ruky - nebo máte nějaký tip?

 

RB

Soubory ke stažení