Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Poslední odkazy k volbám, včetně videí s Martinem Hrbáčem, Jožkou Černým a paní Roithovou... A zajímavý článek České televize o předání moci mezi Zemanem a Klausem

Příznivci Miloše Zemana mají další možnost trefovat se do mé maličkosti nebo prezidentského kandidáta Schwarzenberga. Snad je ale uklidním tím, že jde o úplně poslední příspěvek před samotným druhým kolem voleb.

Rád bych sem dal několik odkazů o Schwarzenbergovi, protože když čtu nebo slyším některé argumenty proti němu, nezbývá mi, než konstatovat, že často vychází z neznalosti lidí, kteří jej kritizují. Samozřejmě, velká část kritiky je postavena na emocích a různých předsudcích, ale s tím se nedá nic dělat. 

Mohl bych přidat i řadu odkazů, které kritizují jeho protikandidáta, kteří poukazují na řadu jeho lží v kampani či podpásové letáky, ale nebudu to dělat, dám jen jeden takový odkaz, a ten je na dnešní zajímavý článek na webu České televize, který se týká toho, jak by v budoucnosti mohlo fungovat spojenectví Zeman - Klaus, včetně možnosti, že po plánovaném "vládnutí" Zemana by se snažil vrátit na Hrad opět Klaus.

No a to je všechno - nashle po volbách :)

RB

 

TADY je tento zajímavý článek na webu České televize - "Zeman s Klausem jako dobře promazané soukolí: Co můžeme čekat?" zní titulek článku. Osobně tomuto "předání" moci moc nevěřím, ale tato dvojka nás už několikrát v minulosti dokázala překvapit - viz boj na život a na smrt před dřívějšími volbami a pak opoziční smlouva s těsnou spoluprací a rozdáním postů ve státní správě i dělením státního majetku mezi jejich přátele.

 

TADY ještě poslední rozhovor s Karlem Schwarzenbergem v MF DNES 

 

A TADY ještě jeden článek ze Slovenska - Bratia Česi, neblbnite ... 

 

Pokud jde o další odkazy, dávám sem film Břetislava Rychlíka, který mapuje život Karla Schwarzenberga. Řadu lidí zaujal, osobně si myslím, že tady na Slovácku se s tak pozitivním ohlasem nesetká, protože odpor k šlechtě je tady v mnoha lidech tak zakořeněný, že je to až neuvěřitelné ...

 

Další odkazy jsou hlavně odkazy na videa či slova různých osobností, která tohoto prezidentského kandidáta podporují. Opět ovšem, myslím, že to na Slovácku moc nefunguje, protože k lidem, kteří něco dokázali nebo jsou známí, existuje mnohdy jakýsi podivný "odpor". To se kupodivu poměrně často týká i představitelů církve, spíš mě to překvapovalo, přece jen jsme považovaní za lidovecký kraj, ale myslím, že tomu tak není, vstřícný vztah k církvi už funguje jen v některých menších komunitách.

 

TADY jsou stránky  Karla Schwarzenberga se seznamem osobností, které ho podporují

 

TADY je jeho kreslený životopis  

 

TADY jeho životopis v krátké videoukázce 

 

TADY je na videu z roku 1990

 

TADY je mnoho dalších videí s podporou osobností

 

TADY  je jeho volební tým

 

TADY podpora od kardinála Miloslava Vlka

 

... z videoukázek jsem vybral od Tondy Vrby Martina Hrbáče, na Slovácku velmi známého primáše - toto video není na internetu dlouho, ale vidělo ho už přes tisíc lidí. A přidávám i další známou osobnost Slovácka, Jožku Černého..

 

... před oběma pány ještě prezidentského kandidátka KDU-ČSL Zuzana Roithová, která neuspěla v prvním kole voleb ...