Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Politická bomba: Policie zatkla hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha... Žádost o eurodotace normální člověk nevyplní, stěžoval si Rath

Tentokrát udělám občasnou výjimku a "přeskočím" k celostátnímu dění, kde došlo k události velmi zajímavé a také závažné. Protikorupční policie totiž zatkla jednoho z nejvýznamnějších opozičních politiků ČSSD, jejího největšího rétora a kritika vlády a zároveň hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha.

Pokud vás toto téma zajímá, můžete TADY sledovat ČT 24, která průběžně přináší nejaktuálnější informace. Pokud jde o důvody zatčení, podle prvních informací se týkají machinací s evropskými dotacemi. Počkejme si na další informace, faktem je, že kvůli způsobu získávání evropských dotací, jejich následném rozdělování a utrácení by šlo zavřít půlku republiky :) Spoustu informací k Rathovi můžete číst také TADY, na iDNES.cz.

A abychom to politicky trošku srovnali, tak pojďme od ČSSD k ODS, konkrétně k čerstvému případu jejího poslance Václava Baštýře, který, kluk jeden šikovný, nakoupil od původních majitelů levně pozemky pod dálnicí, aby je nyní s mnohonásobným ziskem prodal státu - TADY  je jeho příběh.

Nakonec přidám ještě odkaz na oficiální stránky Davida Ratha, zdá se mi, že pro dnešek je to docela zajímavý odkaz - TADY, prosím.

Můžete si na nich třeba přečíst, co pan hejtman píše o eurodotacích. Například: "Největší problém všech dotací spočívá v obrovské byrokracii, která je s nimi spojená. Typickým příkladem jsou fondy Evropské unie, kdy žádosti o dotaci není normální člověk schopen vyplnit. Proto jsme se rozhodli udělat tento fond byrokraticky co nejjednodušší."

Tož, počkejme si na další vyšetřování, abychom se dozvěděli, jak to pan Rath udělal byrokraticky co nejjednodušší :)

RB