Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na Slovácký krúžek: s jednou milou jubilantkou i s jednou Svatou Dorotou. A s pozvánkou na košt vína 19. dubna a jízdu králů v Praze 15. a 16. května

Než sem dám více slov, rád bych vám přiblížil na několika videoukázkách zatím poslední, dubnové, setkání členů a příznivců Slováckého krúžku v Praze, kteří se scházející každou druhou středu v měsíci v divadle Gong. Pravidelným čtenářům svých stránek určitě nemusím tuto informaci ani psát, protože v posledních měsících dávám na stránky videoukázky z těchto setkání. Tady jsou tedy ukázky z dubnového setkání, o kterém ještě napíši... 

 

 

Jako první ukázku dávám pozvánku na 19. výstavu moravských a českýn vín s koštem vína, která je připravená na neděli 19. dubna. Kdo jste v Praze, určitě přijďte, je to výjimečný košt, protože neznám v Praze žádnou skupinu lidí, která by se "jen tak", bez nějakého firemního zázemí, snažila uspořádat v Praze košt vína. Něco, co je u nás na Slovácku naprosto běžné, není nijak jednoduché v Praze uspořádat. Vína budou samozřejmě hlavně z Moravy, takže kluci, kteří košt připravují, už vyrazili na Moravu, víno do úterý přivezou, proběhne degustace a hodnocení, a v neděli bude samotný košt. Přijďte tedy v neděli 19. dubna ve 13. hodin do hotelu Olšanka, je to Táboritská 1000/23. Nepochybuji, že nálada bude výborná a muzika bude hrát co nejvíce.  

 

 

 

 

 

Tady už je začátek dubnového setkání, starosta krúžku, pan Říha, se ještě vrací k pořádání velmi zdařilého Moravského plesu, který má právě on nejvíce na svých bedrech, a následně zve všechny členy krúžku na dva velký dny, 15. a 16. květen, kdy se také krúžek účastní velkých slavnostní Navalis, na které přijedou stovky krojovaných ze Slovácka, včetně dvaceti jezdců jízdy králů z Hluku, Kunovic a Skoronic. Samozřejmě, všichni jste zváni! A možná víte, že na mých stránkách můžete číst řadu informací, týkajících se této květnové akce.    

 

 

Tak, a "záhadu" této divadelní hry a důvody, proč ji členové krúžku tak pěkně zahráli, prozradím později... Zatím alespoň, koho jsme viděli, kdo nás potěšil, a komu jsme následně dlouho tleskali:

Teofil - Hynek Neduchal

Král - Mirek Říha

Dorota - Vláďa Ulčar

Starší kat - Petr Smetana

Mladší kat - Pavel Kilián

Čert - Radovan Beťák

Anděl(ky) - Kristýna Výletová + Katka Slámová + Radka Keňová 

A nejdůležitější informace, režisérka - Mirka Sochorová... O ní bude ještě řeč :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dojděte, všeci ste zvaní!!!