Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na krojové plesy v Javorníku, Hluku a Strání + video + foto

Po uplynulém víkendu máme za sebou "vlnu" krojových plesů, na kterých je nejcennější to, že se vůbec konají, že existuje po domech docela dost krojů a že hlavně žijí lidé, kteří mají chuť tyto kroje "provětrat". Rád bych vám nyní nabídl pohled na tři místa, kde jsem nebyl, ale naštěstí existuje stále více lidí, kteří takové plesy nejen navštěvují, ale také fotí nebo točí.

Já jsem v tento čas pobýval na jiných akcích, které jsem zaznamenával sem na web nebo do časopisu Krajem svatého Antonínka. Po Javorníku, Hluku i Strání se mi stýskalo, protože na všechna tato místa rád jezdím, zároveň se ale přiznám, že pokud člověk takové plesy navštíví jako novinář, je to úplně nanic.

Jestliže člověk pobíhá kolem s foťákem nebo kamerou, pokud nemá s kým tančit, pokud si nemůže ani trošku popit, bývají to ty nejsmutnější večery. O to více závidím v dobrém těm, kteří se baví, kteří zpívají, kteří se točí dokola. To je alespoň život, na jehož konci si člověk může říci, že si ho dokázal užít - eště, že už nikdo nečte noviny, konečně budeme mět novináři čas žíííííííít !!! :)

Tož, pojďme nahlédnout na vzpomínané plesy ... 

RB

 

 

TADY jsme na krojovém plese v Hluku, kam nás zavedl svými fotkami Lukáš Baroň ...

 

TADY jsme pro změnu ve Strání, autorkou fotografií je Tereza Horňáková - jen upozorňuji, že fotky jsou z facebooku, takže kdo nemá facebook, neuvidí je ...  

 

Nyní se podíváme třemi videoukázkami do Javorníku, kde jsem byl nedávno na jedné krásné akci. Nyní jsem byl ve stejný čas konání plesu jinde, ale v Javorníku byl s kamerou Tonda Vrba, který napsal: Výborně zorganizovaná společenská událost v malé horňácké obci s malým prostorem, ale se skvělou atmosférou a s rekordní účastí plesajících lidí. Bylo zde vidět i navýšení krojovaných účastníků, což domácí folkloristy pochopitelně hodně potěšilo:-))

 

 

 

Dodatečně jsem ještě přidal video od pana Gajovského z Louky, který setkání v Javorníku takto pěkně sestříhal... Děkuju!

 

 

 

Touto ukázkou se vracíme ještě na ples do Hluku, video točil Štěpán Mitáček ...