Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podílel se na věhlasu firmy Baťa, ale později byl zatracený... Nyní má netypickou sochu v Uherském Hradišti - podívejte se na její odhalení

Myslím, že jednou jsem tady na stránky následující větu psal, ale rád ji zopakuji, ta věta zní následovně: Vše kolem Jana Antonína Bati, stejně jako celkově kolem rodu Baťů je nesmírně zajímavé a velmi vám doporučuji, abyste se o toto téma zajímali.

Tak, větu jsem už napsal, ještě k ní dodám, že dnes je informací o tomto věhlasném obuvnickém rodu všude možně strašně moc, i já sám na stránkách se mu občas věnuji, a to zejména v souvislosti s tím, že Jan Antonín Baťa byl rodák z "našeho" Uherského Hradiště. navzdory mnoha informacím (nebo právě proto), mají ale lidé v pohledu na tuto rodinu hodně odlišné pohledy, někdo "fandí" té části rodiny, které patří k "Tomíkovi" Baťovi, jiní naopak části rodiny Jana Antonína Bati. Vztah obou "větví" rodu je přitom nepřátelský, můžu-li to takto nazvat, a ten, kdo se začte do historie rodu, nemůže se tomuto vztahu divit.

Více napíši později, hned jak budu mít čas ...  

 

 

 Nová socha na břehu Moravy, vyfotil jsem u ní trojici těchto mužů - zleva vnuk Jana Antonína Bati, uprostřed autor sochy Robert Buček a vpravo Robert Hájek, iniciátor vytovření této sochy.