Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pár slov, videoukázek a odkazů na víkend - na Nivničku, Folklorní zpívání pro všechny, na košt vína v Hradišti, na videa z gymplu, věznice, ZUŠ Hluk atd ...

Přeji vám všem krásný víkend, rád bych v rychlosti napsal alespoň několik řádek, kterými bych chtěl potěšit několik jednotlivců a zároveň vás "odkázat" na akce, které má smysl navštívit. Bohužel mám v poslední době mnohem méně času než kdykoliv dřív, na novinařinu mi zbývají večery nebo rána, než jsem probudí dcery a začnou řádit. Pojďme tedy rychle na věc.

 

Pokud se chcete podívat na má nejnovější videa, kliněte, prosím, TADY.

Najdete tam například:

- povídání dívek z Nivnice, které přišly na naši školu, myslím, že video docela dobře ukazuje, že to s dnešní mládeží tak špatné není a hodně "děcek" se věnuje mnoha aktivitám

- nahrál jsem také děti z Hluku, které chodí na ZUŠ, některé spíše začínají, ale i proto má třeba smysl je natočit nyní ...

- na web jsem také zatím nestačil dát několik ukázek ze skvělé akce na gymnáziu v Uherském Hradišti, kterou organizoval Lhoťan jarek Křápek, takže se třeba na videa podívejte, včetně těch z hradišťské věznice ...

 

 

Podívejte se určitě TADY na videa Tondy Vrby, už řadu dnů se chystám některá jeho videa vybrat a napsat k ním text,y lae zatím se mi to nepodařilo ...   

 

Určitě se podívejte na pravou stránku mého webu, jsou tam pozvánky na víkend. Moc a moc vás zvu dnes v sobotu do Nivnice na 17.00 hodin, kde bude 20 let oslavovat Nivnička, program bude určitě krásný a vy můžete prožít pěkný podvečer.

 

Velmi vás zvu také v neděli do Uherského Hradiště, kde bude možné okoštovat svatomartinská vína - plakát mám už dlouho na webu. Toto setkání v Hradišti bývá nádherné, vše má takovou zvláštní předvánočná atmosféru, jen se bojím, že tam bude až příliš mnoho lidí - čemuž svým způsobem vlastně přispívám :)

 

Z Hradiště můžete zajet do Brodu, kde v neděli ve 14. hodin začnou Folklorní zpívánky - je to opravdu pro každého! Můžete se naučit pár písniček a navíc si vůbec zpívání vyzkoušet, neváhejte a přijeďte!

 

Samozřejmě, všude možně je mnoho a mnoho dalších akcí drobnějších, o kterých určitě víte, já bych ze svého okolí upozornil například na akci pro děti, na pyžamovou párty, která začíná v neděli ve tři odpoledne na tvrzi v v Hluku.

 

Určitš se vrátím ještě k zasedání krajského zastupitelstva, ke svému dopisu k větší otevřenosti kraje, k setkání "pozitivních" lidí a k dalším a dalším věcem ... Pro dnešek se loučím, dcery už dupou a můj "novinářský čas" končí, nicméně inspirace pro nová psaní určitě během dne najdu dostatek.

 

Užijte si krásný víkend, a pokud mi někdo pošlete nějaký odkaz na video, fotky nebo textík, rád vše sem na web dám ...

 

RB

Ps. Tady je ještě poznámka k tomuto plakátu s akcí, na kterou vás všechny zvu. Když jsem se organizátorky akce, paní Jitky Bartošové ptal, co by k plakátku ještě řekla, napsala mi toto:


Přijít může opravdu každý, věkově je to celkem neomezeno, protože písničky si zpíváme bez ohledu na to kolik nám je. Celý program bude rozčleněný tak, že s Marcelou budou zpívat holky a ženy, a s Vlasťou chlapi. První jim každý něco povypráví o stylu a formě zpěvu a pak se začne zpívat. Jednotlivé písničky budou rozdělené podle národopisných oblastí. Vždy bude jedna taková známější na rozezpívání a zařazení oblasti a pak nějaké další méně známé, nebo neznámé. Od Marcely už jsem dostala konkrétné věci, takže ženy tam budou mít písně ze Zálesí, Kopanic, Strání, Horněmčí, Hluku, Myjavy a východoslovenské karičky.

Můžou přijít jak lidi z folklorních souborů, tak mimo ně. Myslím si, že folkloristi se zde dozví mnoho užitečných věcí, které budou moci později využívat a naučí se pro ně nové písničky. Lidi mimo folklorní soubory stráví příjemné odpoledne zpěvem pěkných písní.
 
Asi tak nějak... Píšu to v rychlosti, tak je to tak rozlétané :)

Bartošová