Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinky z Hluku a Ostrožské Lhoty: seniorská beseda s hóóódně neobvyklou módní přehlídkou... A zatím alespoň zmínka o prodeji kurtů i konci kavárny pod kostelem

Rád bych sem dal několik novinek z Hluku - Ostrožské Lhoty, což je v mých očích jedno společné místo, které je domovem těchto mých internetových stránek. Už proto mám samozřejmě nejvíc informací odtud, akorát se nemůžu dostat k tomu, abych nové informace dal na web. Navíc se snažím tyto informace stále doplňovat, což vede k dalšímu oddalování. V tomto týdnu sem ale určitě několik novinek dám.

 

Jednu už dávám v tomto okamžiku, před chvílí jsem se vrátil z besedy seniorů, kteří se v Hluku scházející měsíc co měsíc už velmi dlouho. Řadu jejich sezení jsem nahrával, teď jsme měl určitou pauzu necelých dvou let, ale dnes mi to nedalo a těšil jsem se na to, že se zase mezi ně podívám. Nahrál jsem začátek jejich setkání i hlavní program, takže tady se můžete podívat na videoukázky. Videa jsem střihnul, protože mám zkušenost, že lidé mají rádi spíše kratší videoukázky, než ty, které jsou dlouhé až příliš. 

 

Moc rád bych tady napsal také o velkém úspěchu mladých hluckých stolních tenistek (brzy vám je představím!), chtěl bych také napsat o záměru současných majitelů hluckých tenisových kurtů tyto kurty prodat. Důležitá vystoupení čekají také místní mažoretky, které jsou zvyklé vozit cenné poháry z republikových i evropských akcí. A chtěl bych také pochválit hluckou novinku, kdy starosta odpovídá přímo na facebooku na dotazy lidí, kteří se můžou psát na cokoliv, co je zajímá.

 

Ve vedlejší Ostrožské Lhotě se naopak diskutuje o konci kavárny, která bude fungovat pod kostelem jen do konce dubna. Radní se rozhodli, že tento obecní prostor už nebude sloužit zákazníkům kavárny, ale budou tu mít zázemí lidé, kteří krátce či dlouhodobě mají pronajaté od obce místní byty - více dám na web později. Mluvil jsem s dnešní nájemkyní, která končí z vlastního rozhodnutí posledního dubna, protože by už provoz kavárny nestíhala - ale přimlouvá se za pokračování kavárny. Mluvil jsem i s paní Malinovou, která by ráda s kavárnou pokračovala a je velmi zklamaná z toho, že radní jsou proti pokračování kavárny. Lhoťané rovněž připravují velké setkání všech Lhot a Lehot, které se tady uskuteční v roce 2016. V těchto dnech měli setkání ti, kteří by se chtěli ve Lhotě na této akci podílet, takže samozřejmě také o tomto přinesu informace. No a věřím, že se brzy vrátím ještě k myslivcům, vím, že jim dlužím slibovaný rozhovor s panem Zeleným, stejně jako názory myslivců na dění kolem pozemků i zvěře.

 

Samozřejmě nesmím zapomenout na 15. a 16. květen, kdy se mnozí krojovaní Hlučané společně s několika jezdci Jízdy králů chystají do Prahy. Jak už víte i z těchto mých stránek, půjde o hodně velkou akci, takže v Hluku vrcholí nelehké přípravy, o kterých vám budu nadále informovat.

 

Tolik alespoň v největší stručnosti, více v průběhu týdne. Brzy ráno mě čeká cesta do Prahy a práce v redakci, takže na stránky od středy do pátku čas mít nebudu.

 

Tak, a teď pojďme na videoukázky z dnešní seniorské besedy. PRVNÍ video zachycuje začátek setkání, mluví pan Konečný a potom už uslyšíte výbornou muziku s neméně výbornými zpěváky.  DRUHÉ video určitě neujde pozornosti mnohých Hlučanů, protože jejich příbuzní tady "vyvádějí" jako zamlada, pustili se totiž do módní přehlídky, která se opravdu povedla, klobouk dolů před těmi, kteří si dokázali udělat srandu sami ze sebe a přitom velmi pobavili všechny přítomné - byl jsem na místě a můžu potvrdit, že lidé se smáli skutečně od srdce a pořádně dlouho. Když se někomu něco takového podaří, tak to není vůlbec málo. Co říkáte? 

 

RB