Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Návrat k Horňáckým slavnostem: Podívejte se na krojovaný průvod (VIDEO)

Existuje řada akcí, na kterých jsem byl a k nimž bych se chtěl vrátit textem, fotkami nebo i videem. Bohužel ale život je rychlejší, přicházejí další a další akce a šance na vracení je stále menší. Uvědomil jsem si to i včera, kdy jsem pro časopis Krajem svatého Antonínka vybíral fotky a znovu zjistil, že mám mnoho a mnoho tisíc fotek, které jsem nikdy nikde nepublikoval. Možná je to škoda, spíš se ale nic neděje, až mě to klepne, tak žena dá vše tam, kam to patří - do koše :)

Neukázat některé věci a události by mi ale přišlo líto. Mezi ně určitě patří i krojovaný průvod na letošních Horňáckých slavnostech. Průvod jsem fotil i točil, ale nasbíraný materiál jsem ještě nezpracoval. Moje kolegyně z Naší redakce Lenka Fojtíková byla mnohem rychlejší a natočila o průvodu hned vzápětí pěkné video. Moc vám ho doporučuju k prohlédnutí!!! 

 

Tady je VIDEO z krojovaného průvodu, autorkou videa je Lenka Fojtíková ...

 

Rád bych stejně jako Lenka vyjádřil svůj obdiv a poděkování všem, kteří si ve Velké nad Veličkou kroje oblekli a do průvodu přišli. Bylo totiž hodně špatné počasí, vytrvale pršelo a riziko poškození krojů nebylo malé. Přesto mnoho Horňáků do průvodu šlo a krásu svého rodného kraje ukázalo. Poděkování patří i těm, kteří průvod připravovali, především tedy Magdaleně Maňákové - na videu Lenky ji uvidíte mluvit. 

A já za svou maličkost slibuju, že postupně tady na web dám fotky z tohoto průvodu i některé video ukázky.

RB