Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Návrat do minulosti aneb hlasujte ve Zlatém slavíku pro Argemu a jejího zpěváka

Když mi "přistál" v poště následující mejlík, týkající se Zlatého slavíka, říkal jsem si, jestli nejsem špatný adresát. Přece jen tyto stránky se "moderní" muzice nevěnují, můj vývoj ustal někde u Iron Maiden a Rockfestů, z muziky v rádiu poslouchám nejčastěji pražské Rádio Beat, Rock Zone nebo Classic, no a na festivaly v posledních letech nějak nezbýval čas, s výjimkou Benátské noci v Čechách - moc pěkný festiválek.

Ale nakonec jsem si řekl, proč ne, proč bych sem nedal následující mejlík? Byť tedy nějaký vášnivý "Argemák" nejsem? Tady mejlík je:

 

Nazdárek Argemáci,

děkujeme vám, že podpoříte skupinu Argemu a jejího zpěváka Jarka Filgase a pomůžete nám zlepšit 14 místo z minulého ročníku.

Právě začíná hlasování do Českého slavíka. Každý hlasující se dostane do slosování o 2 letenky na báječnou dovolenou na Floridě od CK Alexandria. Doufáme, že podpoříte skupinu Argema i jejího zpěváka, Filgase Jarka, který má velkou šanci, stát se letos Skokanem roku. Děkujeme za podporu a doufáme, že do hlasování zapojíte i své kamarády a známé a že jim tento e-mail přepošlete. Při hlasování stačí vyplnit první místa. Nemusíte vyplňovat vše.

TADY (po kliknutí můžete hlasovat)

Děkujeme Všem za hlasy, které posíláte přes internet a oznamujeme, že hlasování funguje už i formou SMS. SMS (za 6kč) ve tvaru:

SLAVICI 9 ARGEMA a pošlete na 9000606.

Pro Jarka Filgase: SLAVIK 9 FILGAS JAREK a pošlete na 9000606

Děkujeme Vám i Vašim přátelům, za podporu.

ARGEMA

 

Ke zveřejnění mejlíku mě vede nejspíše nostalgie, Zlatý slavík ani jiné estrádní opičárny posledních let nesleduji, ale pamatujete si Zlatého Slavíka osmdesátých let? Dnes už je to komické, ale kdo nestál v oněch letech u trafiky a nedoufal, že budou mít ještě nějaký Mladý svět? A kdo napětím nedýchal, když listoval stránkami a detailně procházel výsledky Zlatého Slavíka?

Pamatuji si to jako dnes, myslím, že jsme fandili především těm kapelám, které neměly přístup do televize ani rádia, posílali jim hlasy a doufali, že jednou musí televizní protěžovanou smetánku porazit. Až se to po letech podařilo! Když skupina Citron skončila na třetím místě, měl jsem pocit, že od této chvíle už nic není nemožné. Nemluvě o úspěchu takového Pražského výběru!

Samozřejmě dnes je všechno pryč, Zlatý slavík nestojí za řeč, a pokud jde o Citron, ani nevím, jestli ještě občas hraje nebo nehraje, z muzikantů se stali dědečci s bříšky, jeden z nich dokonce vlastní rádio. Zajímalo by mě, jestli v něm pouští onu katastrofu, která zní ze spousty dnešních, vzájemně si podobných stanic - kdoví, jestli by si u něj kapela typu Citron mohla vůbec zahrát :)

A pokud jde o Argemu? O té nevím absolutně nic, vždycky si ale vzpomenu na argemácký šlágr o jarošovském pivovaru, chudák, ten skončil. Šlo tomu zabránit, nešlo tomu zabránit? Kdysi po roce devadesát jsem v něm dělal reportáž a všichni doufali i se snažili, aby existoval minimálně ještě několik desítek let. A vidíte, je po něm, odhaduji, že skončí jako mnohé jiné budovy - pár náloží, televizní kamery a za rok bude na jeho místě stát nějaká prostoduchá obchodní hala, kterou někdo postaví za pár pěťáků.

Zůstala jen vzpomínka na písničku a klip. Jak to jen ta naše Argema ze Slovácka zpívala? "Léta tam stál, stojí tam dál, ten náš jarošovský pivovar....Třista let stál, stát bude dál, ten kdo zná Jarošov, zná pivovar..." Kdepak, nic není věčné, ani pivovary, ani my...

Tak chlapi, na zdraví! Teď by to chtělo složit nějakou pecku třeba o brodském Janáčkovi :)

RB