Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Naděje pro Českou republiku je tady - neseďme doma, pojďme zvolit Karla Schwarzenberga, rozhoduje každý hlas

Můžete se mi smát, můžete kroutit hlavou, můžete se do mě v komentářích dál pouštět, ale až v sobotu nad ránem skončí ples naší střední školy, kde musím být jedním z pořadatelů, sednu do auta a pojedu směr Praha. Právě tam mám totiž stále ještě trvalé bydliště, byť jsem se narodil a žiji na Slovácku, právě tam je "moje" volební místnost. Právě tam hodím lístek pro prezidentského kandidáta Karla Schwarzenbergra. 

Udělám to proto, abych si nikdy nemusel vyčítat, že jsem nepomohl alespoň tím nejmenším dílem tomu, aby naše zem měla naději na lepší budoucnost. Pokud se podobně zvedne mnoho dalších lidí, kterým třeba stačí udělat jen pár kroků k volební urně, potom věřím, že můžeme mít slušného prezidenta, který mimo jiné napomůže zvýšit upadající renomé naší země.

Jestliže člověk cítí, že může pomoci dobré věci, měl by to učinit. Mnohokrát jsem proto sem na stránky dával věci, lidi a události ve snaze ukázat to dobré kolem nás, stejně jako jsem tady častokrát kritizoval různé nešvary. Tentokrát jsem cítil, že je dobré podpořit v prezidentské volbě Karla Schwarzenbergra, a proto to také činím - vůbec poprvé a naposledy v životě jsem takto veřejně a silně podpořil nějakého politika.

Jsem rád, že podobně, více či méně, jej podporují statisíce dalších lidí, mnohdy osobnosti, o jejichž upřímnosti a kreditu nelze pochybovat. Pokud má někdo odlišný názor, je to přirozené a já to respektuji, v rámci svých možností má plné právo podporovat jiného kandidáta.

Události po prvním kole prezidentských voleb mě utvrdily v tom, že Karel Schwarzenberg je ze dvou stávajících kandidátů tou lepší volbou, přestože není favoritem.  Neférová a lživá očerňovací kampaň Miloše Zemana a rodiny Klausovy vykonala své a jistě napomůže Miloši Zemanovi získat mnoho hlasů.

I proto je má prosba následující: neseďte doma, zvedněte se, běžte k volební urně a dejte hlas Karlu Schwarzenbergra. Je to naděje pro Českou republiku, je to šance, aby se začaly měnit poměry v naší zemi, je to šance, že nadšení a víra mnohých mladých lidí se může proměnit v mnoho dobrého.

Miloš Zeman by nebyl dobrým prezidentem České republiky, nepochybuji, že by v jeho politice opět dominovala msta, střety, urážky, bonmoty, pouze by tady zakonzervoval stav, který vyvrcholil nesmyslně širokou amnestií jeho spojence a podporovatele Václava Klause. Miloš Zeman se může s klidem se svou stranou zapojit brzy do parlamentních voleb a tam může usilovat třeba i o post premiéra - svou povahou je spíš předurčen k takovému politickému boji, prezidentský post je však o něčem úplně jiném.

Tak, a už mlčím - od úterý se můžete těšit na to, že velká politika z těchto stránek zmizí :) Zase budu psát o tom, jak je Slovácko krásné, malebné, plné dobrých a srdečných lidí, kteří zpívají, tančí, vyhrávají, popíjejí a tak nějak se mají vzájemně móóóóc rádi, aniž by se vzájeně uráželi, pomlouvali a hledali způsoby, jak jeden druhému uškodit :) 

RB

 

Ps. Pokud byste se chtěli ještě podívat na nejaktuálnější informace na stránkách Karla Schwarzenbergra, můžete TADY ....