Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Nabídka: Pojďte se učit lidové tance - uherskobrodské, z Kopanic, ze Strání. Za doprovodu hudecké muziky ...

Už řadu dnů mám na hlavní stránce webu plakát s pozvánkou na akci, týkající se učení lidových tanců, o které bych vám chtěl nyní napsat více řádků. Zároveň bych vás chtěl upozornit, že se tance, a to dolňácké, můžete učit už tuto sobotu v Uherském Hradišti - rovněž plakát na tuto akci je na hlavní stránce webu.

Tak, a teď pojďme k akci v Uherském Brodě, ke které mi napsala mejlík paní Jitka Bartošová.

Tady je:


Tato akce chce přiblížit folklor a lidový tanec co největší skupině lidí. Po čtyři odpoledne se mohou zájemci o lidové tance seznamovat a učit se tančit čtyři lidové tance z okolí Uherského Brodu.

Pro Uh. Brod typické Brodské, velice známé a na besedách u cimbálu často hrávané Straňanské, pak asi v uherskobrodském okolí nejpopulárnější Kopaničářské a téměř zapomenuté Horněmčanské.

Výuka proběhne pod vedením  zkušených tanečníků, převážně vedoucích okolních folklorních souborů. Vše bude probíhat za doprovodu hudecké muziky Jana Mudráka.
 
Samostatná výuka bude rozdělena na dvě části:


- 1. cílová skupina jsou žáci II. stupně základních škol - pujde o seznámení se s lidovou hudbou, tanci, dřívější lidovou kulturou a tradicemi. Akce se též bude snažit o vyvolání kladného vztahu k lidové kultuře a folkloru


- 2. cílová skupina dospělí (15+), kteří mají lidovou hudbu rádi, chodí na akce s cimbálem, chtěli by si zatančit, ale nikdy neměli možnost se to naučit. Ale akce je též pro lidi, kteří patří do folklorních souborů, protože se mohou seznámit s novými tanci nebo se zdokolalit v těch, které již umí.
 
Jitka Bartošová

 

TADY je ještě stránka, věnovaná této akci, na facebooku ...