Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Mé články z MF DNES: Reportáž z místa, kde nechtějí tisíce pracovních míst aneb Co bychom dali za firmu Amazon u nás na Slovácku? Také bychom ji vyhnali?

Pro mě jako člověka ze Slovácka, který v našem regionu potkává mnoho lidí bez práce, je nynější psaní o veleznámé americké firmě Amazon něčím, co tak úplně nechápu. Vždyť si jen předstevte, kdyby k nám do regionu přišla tato firma a nabídla práci obrovskému množství lidí. Lidí, kteří často sedí doma v bídném psychickém stavu, takřka bez peněz, zahanbeni tím, že nemají práci. Strašný pocit, horší než skoro jakýkoliv jiný! Dostat v takové chvíli šanci na práci, to je přece něco fantastického!

Jistě, je práce a práce, podle některých zpráv je práce v Amazonu bídně placená, pro člověka hodně vyčerpávající, navíc Amazon hodně najímá agenturní zaměstnance z celé republiky - však to známe i z praxe některých firem na Slovácku. Přesto ale: protestovali bychom proti tomu, kdyby Amazon chtěl stavět třeba na Uherskohradišťsku, Brodsku, Hodonínsku, Kyjovsku, Horňácku? Asi ne, pokud by se tedy nerozhodl stavit na nějakém pěkném místě.

 

V Dobrovízi ve středních Čechách ale lidé protestují a já dám sem na stránky postupně několik článků, které jsem z místa psal do MF DNES. Třeba to pro vás bude zajímavé. Zatím dávám video z úterního večera, které jsem natočil, když mezi místní přijel nový ministr průmyslu Jan Mládek.