Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Končící starosta Uherského Hradiště Libor Karásek: Prostě mi členové ODS nedali důvěru

V informování o končící politické kariéře starosty Uherského Hradiště Libora Karáska samozřejmě nesmí chybět jeho stanovisko. Přiznám se, že získání jeho stanoviska bylo složitější, než jsem si myslel, ale jsem rád, že ho nakonec můžu tady na stránkách sdělit.

Pana Karáska jsem oslovil v pátek odpoledne na náměstí v Uherském Hradišti poté, co se objevil na studentském Majálesu. Poprvé jsem se představil jako novinář, jako zástupce redakce Naše adresa Uherskohradišťsko, tedy týdeníku, který začne v průběhu příštích týdnů vycházet na papíru a na webu v okrese Uherské Hradiště.

Starosta na mou prosbu reagoval slušně, leč odmítavě. V zájmu korektnosti přepisuji celý rozhovor, který jsem si nahrával na diktafon. Ještě předtím zopakuji, že v podzimních komunálních volbách v Uherském Hradišti nebude Libor Karásek na kandidátce vůbec figurovat, jedničkou se stal Květoslav Tichavský, nynější místostarosta Uherského Hradiště.

 

"Pane starosto, mohl byste se prosím vyjádřit k hlasování členů ODS, kteří nezvolili jedničkou na kandidátce ODS pro podzimní volby vás, ale pane Tichavského?" zněla má první otázka.

Já se k tomu vůbec vyjadřovat nebudu. Já jsem se vyjadřoval do Dobrého dne s kurýrem, takže to, co tam v pondělí vyjde, je moje vyjádření," uslyšel jsem odpověď, která mě docela šokovala.

 

Mohl byste prosím říci alespoň pár slov. 

No comment, no comment.

 

Pane starosto, ale tento týdeník není prosím jediné médium. Není možné říci, ať si něco přečteme v pondělí v novinách.

Já vím, že není jediný. Já to komentovat nebudu. Bez komentáře. Opravdu bez komentáře.

 

Toto se ale prostě nedělá.

Já to opravdu nechci komentovat.

 

Nezlobte se, ale v parlamentu jsem za několik let psaní nezažil, že by nějaký politik řekl, že už to řekl někomu jinému do novin a ať si to tam přečteme. To si nedovolil ani Miloš Zeman.

Já vím, to je ale moje věc. To je můj problém.

 

Přiznám se vám, že nejsem zvyklý na hradišťskou politiku, neznám ji, ale toto jsem nečekal. Můžete alespoň říci, proč jste se prosím rozhodl vůbec do voleb nejít a na kandidátce nebudete?

To je souboj koncepcí, to je souboj vizí. Pokud někdo řekne, že ta moje vize je špatná, je to jeho svaté právo. Ale moje svaté právo je v tom případě tam nefigurovat.

 

Dobře, děkuju. A můžu se zeptat, jakou jste měl prosím vizi, jaká byla vaše vize Uherského Hradiště? V čem byla jiná než pana Tichavského?

Já jsem vizi měl. Ale u nikoho jiného jsem tam žádnou vizi neslyšel. To byl ten důvod, proč jsem to prostě řekl, protože se nehodnotí vize, kvalita odvedené práce, hodnotilo se něco, nevím, co se hodnotilo. Prostě členové ODS mi nedali důvěru, já jsem to vzal na vědomí a zařídil jsem se podle toho. Nashledanou.

 

Děkuji vám, pane starosto.

 

RB

 

Ps. Rá bych ještě dodal, že v Naší adrese se samozřejmě budeme kromě mnoha jiných věcí věnovat také regionální politice a pochopitelně i budoucnosti Libora Karáska. Budeme to dělat s co největší snahou po přesnosti a objektivitě, můžu všechny čtenáře ujistit, že zcela jistě nebude politik či strana, kterou bychom preferovali, to ani náhodou, to ani médiím nepřísluší. 

 

   Takto jsem včera vyfotil starostu Uherského Hradiště Libora Karáska na hlavním náměstí v "jeho" městě. Ten muž vpravo je ale také zajímavý.  Jmenuje se Stanislav Blaha, a je to místostarosta Uherského Hradiště. Zajímavější je ale momentálně to, že je také předseda Oblastního sdružení ODS a nově také dvojka na kandidátce ODS pro podzimní volby - jinými slovy, obrazně řečeno, on patřil k těm, kteří položili Libora Karáska na  "lopatky".

 

   A tady už jdou vítězové - Stanislav Blaha a Květoslav Tichavský.

 

 

    A ještě trojka na kandidátce ODS - paní Jitka Víchová, ředitelka Senior centra UH. Stránky této příspěvkové organizace města UH najdetwe prosím TADY. V případě muže vlevo se omlouvám za svou neznalost, nevím, kdo to je, chtěl se mnou mluvit, ale utíkal jsem za starostou Karáskem a když jsem se vrátil, muže s petkou v červené košili jsem už neviděl.

 

 

 

Tento příspěvek je součástí nově připravovaného projektu s názvem NAŠE ADRESA Uherskohradišťsko. V rámci tohoto projektu připravujeme pro zájemce z našeho regionu na léto letošního roku rozjezd nových novin, webových stránek a kavárny. Tento projekt společnosti PPF MEDIA se postupně rozjíždí v dalších okresech České republiky tak, aby příští rok byly noviny, web a kavárna v každém okresním městě České republiky. Další informace najdete prosím TADY. Jako šéfredaktor pro oblast od Buchlovic přes Uherské Hradiště, Uherský Brod až po Bojkovice vám můžu slíbit, že se budeme snažit přinášet co nejzajímavější, nejrychlejší, nejpřesnější a nejobjektivnější informace.