Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ještě jedna zajímavá pozvánka na Slovácko: Řemesla našich předků ve skanzenu Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici

Kdyby si někdo nemohl vybrat z už tak přebohaté nabídky víkendových akcí na Slovácku, dávám sem informaci ještě o jedné akci - napsal o ní pan Bobčík z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici. Určitě stojí za návštěvu, škoda jen, že nemáme nafukovací dny, abychom je mohli zaplnit ještě větším množstvím akcí, návštěv i setkání.

RB

 

V neděli 26. května od 9.00 do 16.00 hod. pořádá Národní ústav lidové kultury ve strážnickém skanzenu akci pod názvem" Řemesla našich předků".

         Je to pořad, zaměřený na ukázky rukodělné výroby, řemesel, prací a činností spojených s tradičním hospodářstvím.

Každý rok je program tematicky zaměřen na určité vybrané tradiční výrobní materiály. V letošním roce budou prezentovány zpracování dřevo a hlína.  V rámci programu se návštěvníci seznámí s výrobou trámů tesařskými sekerami, výrobou sudů nebo výrobou loukoťových kol. Práce s hlínou pak bude zastoupena výrobou nepálených cihel, výrobky z keramiky, používání hliněné omítky a další. Všechny předváděné činnosti bude doprovázet odpovídající výklad. Pro děti budou připraveny také zajímavé hry nebo pracovní dílny.

Řemesla budou předváděna výrobci, naší snahou je však děti maximálně zapojit a umožnit jim přímou zkušenost a kontakt s výrobní činností a materiálem. Připraveno tedy bude několik stanovišť, kde si budou moci děti, ale i jejich doprovod, některé méně náročné techniky vyzkoušet, popř. si nějakou drobnost sami vyrobit.

V rámci programu vystoupí folklorní soubor Dúbrava z Dubňan. Nebude chybět jarmark tradičních řemesel, ochutnávka vín i tradiční domácí pokrmy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vstupné: dospělí 80,- Kč, děti 6-15 let 40,- Kč, důchodci 40,- Kč  rodinné 180,- Kč

Více informací na http://www.nulk.cz/

Bc. Zdeněk Bobčík

propagace a dokumentace