Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Horolezec Martin Minařík mluví o riskantním lezení - zvukový záznam z Blatničky

Čtu všechny možné zprávy o Martinovi Minaříkovi, které se po jeho zmizení nyní rojí na internetu, je mi špatně z mnoha lidí, kteří tyto zprávy komentují anonymně v diskusích, přemýšlím tak nějak nad životem, neustále klikám na jeho stránky, jestli se tam zázračně neobjeví zpráva od něj, a do toho poslouchám zvukový záznam z jeho nedávného povídání v Blatničce.

"Vršek je jen polovička cesty, cesta nahoru je jednodušší, sestup dolů je mnohem složitější, člověk bývá unavený a nejvíc neštěstí se stává na sestupu, je potřeba si vždycky dávat pozor. Až se člověk dostane do základního tábora nebo raději ještě níž, tak si může říci, že to dopadlo dobře. Nahoře je člověk sám v zajetí ledu, nikdo mu tam nepomůže. Každá hora má svou duši, to je mnohem větší síla než my," poslouchám březnová slova Martina Minaříka.

Nakonec jsem si řekl, že kousek tohoto povídání, jinou jeho část, dvě minuty záznamu, dám sem na stránky. Možná i z jeho hlasu pocítíte leccos z jeho povahy. Z jeho hlasu cítíte klid a tak trochu i ironii, přestože mluví o tom, jak zcela sám zdolal - pokud se nemýlím - alpským stylem velmi náročný Cassinův pilíř na Mt. Mc Kinley na Aljašce. Pilotovi, který ho pod horu přepravil, musel zaplatit i za zpáteční cestu, protože pilot nevěřil, že se z hory vrátí zdravý a bude mu moci tedy platit...

RB 

A tady jsou aktuální články o Martinu Minaříkovi:

Jde to pomalu, psal naposledy Čech pod Annapurnou. Je zřejmě mrtvý

Zmizel horolezec z Blatničky

Čech asi zahynul v Himaláji, už ho nehledají

Pod Annapurnou se ztratil český horolezec

Horolezec Minařík zmizel při sestupu z Annapurny

V Himalájích se ztratil český horolezec 

Český horolezec se ztratil na Annapurně. Zřejmě je po smrti

 

A TADY je na řadě fotografií...

 

A jeho zápisník z Annapurny, kde je bohužel stále poslední zápis z pondělí 20. dubna...

Soubory ke stažení