Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Horko v Uherském Ostrohu: padne ředitel tamní základní školy? Můžete diskutovat...

Když máme dnes ten konec školního roku, říkal jsem si, že bych se mohl zmínit o případu ředitele školy v Uherském Ostrohu Petra Bělohrada, kterému hrozí odvolání radou města. Minulý týden jsem byl na zastupitelstvu, kde se o jeho případu mluvilo a atmosféra nebyla nejklidnější. Za ředitele se totiž postavil učitelský sbor, který sepsal petici, starosta města Vlastimil Vaněk i někteří další radní ale nadále vážně uvažují o jeho odvolání.

Důvod? Mohl bych tady psát předlouhý článek o důvodech i argumentech jednotlivých aktérů, ale nakonec jsem si řekl, že bude nejlepší ukázat klíčový dokument. To, co je v něm napsáno, je hlavním důvodem sporu o ředitele. Ve škole totiž udělal kontrolu daňový poradce, který zjistil některé chyby ředitele - ta nejvážnější je právě popsaná v dokumentu, který vidíte.

Je to chyba velká nebo malá, stačí na odvolání nebo nestačí? O tom je diskuse v Uherském Ostrohu. Dokument vám tady ukazuji, abyste si každý mohli udělat případně názor. Jste první, kdo dokument po zástupcích města a školy vidíte. A k celé věci se podrobně vrátím v časopisu Krajem svatého Antonínka.

Snad bych měl ještě dodat, že "zvláštní bankovní účet" o kterém se v dokumentu mluví, spravovali zástupci školy se zástupci rodičů. Tento účet vedli mimo účetnictví školy, hájí se ale tím, že o příjmech a výdajích na tomto účtu vedli přesný přehled. Jestli to je pravda, nevím, tento přehled jsem neviděl a ani jsem o něj nežádal. 

A poslední věta - samozřejmě, že dění kolem ostrožské školy a ředitele se točí ještě kolem mnoha různých věcí, jako samotný důvod odvolání má být ale právě tento dokument o zvláštním školním účtu.  

RB