Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Haló, paní kuchařky ve školních a školkových jídelnách! Prosím, zajděte si na tuto přednášku o zdravých jídlech! Potěšíte rodiče i děti!

Doufám, že se na mě paní kuchařky ani vedoucí mnohých jídelen nebudou zlobit, berte titulek s nadsázkou, byť podstata je pravdivá - tedy, myslím si, že pro vás i pro ostatní by bylo zajímavé navštívit přednášku o zdravém jídle, která se uskuteční už teď ve čtvrtek v kině Máj v Uherském Brodě. Přednášející paní Slimáková je zajímavá žena a její názory stojí za poslech - a samozřejmě případně i za "realizaci" v kuchyni.

Téma zdravé stravy je navíc velmi žádané, dobře vím, že když v novinách nebo v časopise dáme na titul téma zdravého jídla, zdravého životního stylu a vůbec zdraví, vždy se prodá více kusů než obvykle. Navíc velmi často slyším od rodičů, jak úspěšně či neúspěšně bojují se svými školami a školkami, když chtějí prosadit něco ze zdravé stravy, případně, když bojují proti automatům ve školách. Mnohdy je to boj marný a já v něm nechci dělat rozhodčího, jen se přimlouvám za to, aby se lidé kolem školních a školkových jídelen seznamovali s tímto trendem zdravé stravy - mnozí to jistě i dělají, s některými jsem se sám v minulosti setkal. Díky jim za to... 

 

TADY jsou stránky paní Slimákové, podívejte se... Mimo jiné se můžete podívat do jejího kalendáře a zjistíte, že přednášek v našem regionu bude mít několik. 

 

TADY je ještě web Skutečně zdravá škola, stojí minimálně za nahlédnutí...

 

RB 

 

Ps. S úsměvem ještě dodávám, že na mých stránkách má prostor i "propagaceů nezdravé stravy, vpravo na hlavní stránce mého webu můžete vidět plakát například na gulášový souboj, který se chystá už teď v sobotu. A brzy přidám na web také plakát na sobotu do Slováckého muzea, kde se rovněž budou věnovat jídlům. Jídlo prostě lidí zajímá a baví, a nám nezbývá než si přát, aby podporovalo zdraví a ne nemoci.