Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co napsat povzbuzujícího před vánočními svátky? Příběh hoteliéra, který nabídl zdarma místo v hotelu starým a opuštěným lidem... Následovala fantastická reakce... A najde se někdo i na našem Slovácku?

Před několika dny jsem sdílel na facebooku svých stránek příspěvek jednoho hoteliéra z Krkonoš, který se odhodlal k nádhernému činu. Napsal: 

"Mám takový nápad. Zbývá nám na Vánoce (3-5 dní) v hotelu Hromovka dost volných míst. Pokud někdo ví o někom, kdo je úplně sám, nebo o někom, kdo na tom není nejlépe a velmi dlouho nikde nebyl, znáte někoho moooooc smutného, pokud potkáváte nějaké lidi bez domova, můžete jim nabídnout náš prvotřídní hotýlek na horách ve Špindlerově Mlýně na Vánoce ZDARMA. Uděláme jim tolik radosti, že na to nikdy nezapomenou.Pokud nebudou mít na dopravu, také to nějak uděláme. Díky!!!!" 

 

Od začátku bylo jasné, že udělal něco, co v našich krajích není zvykem, z reakcí na fb mého webu a z mnoha a mnoha a mnoha jiných rekací bylo jasné, že lidi svou nabídkou naprosto dostal a obrovsky každého potěšil.

 

Nyní vyšel na Svobodném fŕo článek, který popisuje všechny další reakci i výsledek, jak jeho výzva nakonec dopadla. Je to nádherné čtení, plné optimismu - přesně takové, jaké před svátky - a nejenom mezi nimi - potřebujeme. Prosto sem článek dávám. TADY je - Český hoteliér nabídl lidem v nouzi Vánoce v hotelu zdarma. A strhla se lavina... 

 

Mimo jiné píše: Ještě jednou děkuji, protože i samotné sdílení i komentáře pod nabídkou jasně ukazují, že je kolem nás strašně moc dobrých lidí. Někdy to vypadá, že jsou všichni divní, bezohlední a já nevím, co ještě. Jenže tady se zapojilo do přimlouvání se ve prospěch někoho jiného tolik z vás, že se nám všem z toho točí hlava.  

 

RB

Ps. Mimochodem, když jsem to dával na svůj fb, připsal jsem otázku: Najde se podobný hoteliér na našem Slovácku? Odpověď stále neznám :)