Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co chystám na stránky - méně zábavy, stejně je všude... A proč píši méně a méně...

I když se může zdát, že jsem práci pro tyto stránky omezil, ve skutečnosti jedu stále stejně rychlým tempem dál, jen to není tolik vidět. Dál točím videoukázky, dál jezdím po akcích, dál se snažím sledovat mnoho různých akcí nebo článků, abych měl co největší přehled. Proč toho tedy není více tady na webu?

Může se vám to zdát paradoxní, ale ještě více než dříve přemýšlím nad tím, co napsat sem na stránky, jakými slovy doprovodit svá videa nebo fotky. Možná je to hloupost, čím menší má slovo váhu, čím méně lidi slova zajímají a čím menší důležitost jim přikládají, tím více mi záleží na tom, co sem na stránky napíši. A přestože mi občas někteří říkají, že mi jde psaní velmi snadno, není to pravda, často se s ním hodně trápím, mnohdy chodím velmi dlouho, než pocítím, že mám v sobě přesně ta slova, která bych měl napsat - moje žena by mohla říci, kolik hodin v týdnu jsem v reálu a kolik myslím jen a jen na psaní :) :)

Času na psaní mám přitom stále méně a méně, ráno se věnuji rodině, potom jsem do odpoledne v práci, kde na novinářské psaní není čas, potom rychle spěchám na různé akce a večer musím aspoń trošku věnovat třem dcerám - když usnou, nemám už sílu na napsání ani jediného řádku.

Přesto bych chtěl pokračovat, přesto bych se chtěl věnovat tématům, která považuji za skutečně podstatná, důležitá. Stále méně proto budu na různých koštech a folklorních akcích, zejména těch, které jsou rok co rok stejné. Tam nejsem potřeba, zejména, když noviny a weby jsou už přeplněné množstvím různých odpočinkových akcí - k čemu toto dál navyšovat? To neznamená, že bych už o "folkloru" nebo oddechových, koštovacích, zábavných akcích nechtěl psát, bude to ale v mnohem menší míře - byť videa z takových akcí jsou nejsledovanější. Sledovanost mě ale nikdy zvlášť nezajímala. Jinak bych sem už dávno dával slevy v supermarketech nebo nahaté modelky :)

 

Tak, a nyní seznam věcí, která dám v příštích dnech na web:

 

- Určitě se vrátím k situaci v Uherskohradišťské nemocnici

- Určitě se chci vrátit k (ne)otevřenosti radnice v Uherském Hradišti

- Určitě se chci podívat na to, jak se (ne)daří vládě ČSSD-KSČM na kraji 

- Taktéž napíši o spolupráci ZŠ v Ostrožské Nové Vsi s německou školou v Drážďanech

- A v Nové Vsi na škole začali sympatickou tradici výstav ve škole, ukáži vám vernisáž s Miško Evenem 

- V obrysech mám napsaný také malý sloupeček k volbě papeže 

- Zavedu vás na výstavu o uherskohradišťské věznici ve Slováckém muzeu

- Vrátím se k promítání a besedě o filmu Hořící keř (o Janu Palachovi) v UH.

- Rád bych vás pozval na výstavu o geniálním výtvarníkovi Jiřím Trnkovi v Uherském Brodě

- Chci také ukázat skupinku žen v Hluku, které hrají pro děti loutkové divadlo

- Chci vás seznámit s moc milou paní z Kozojídek, která pořádá "kurzy" vaření ve Veselí nad Moravou

- Moc fandím také knihovnám, takže ukáži největší veselské čtenáře 

- A hluckým seniorům dlužím dát na web video z jejich pěkného úterního besedování 

- A už dlouho mám připravený jeden smutný příběh z moravsko-slovenských hranic 

- A určitě ukáži videa i z té "mé" školy, když už tady trávím tolik času :) 

- No jo, a Slovácko je docela často různě v médiích, rád bych ukázal, co a kde z něho bylo v médiích v poslední době 

 

Svým způsobem mám toto všechno v hlavě, většinu těchto akcí či lidí jsem navštívil, mám i natočené videoukázky, ale přesto se mi zdá, že tomu všemu ještě něco chybí, abych to mohl sem na web dát... I když na druhé straně - když vidím, kolik ptákovin je napsaných v novinách, a ještě více na internetu, tak se mi zdá, že s klidem můžu ty své "spisky" do tohoto moře slov takřka okamžitě vhodit :)

RB 

 

Ps. Nakonec možná to nejdůležitější: Jsem si velmi dobře vědom, že při psaní z našeho okolí absolutně a jednoznačně převládá všude možně psaní o věcech oddychových a zábavných, přestože lidi trápí řada věcí vážných a vele podstatných. Věřte mi ale, že na takové psaní je potřeba strašně moc času a tím pádem také informací, na něco takového ale v současnosti bohužel opravdu nemám čas - tomu se musí věnovat ti, kteří mají možnost být novináři 24 hodin denně...