Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ať žijí divadelní ochotníci na vesnicích aneb Pozvánka do Horního Němčí, kde hrají po mnoha letech - ukáží draní peří, vystoupí skvělá harmonikářka!

Protože se snažím tady na stránkách podporovat všechno, co patří k vesnické pospolitosti a udržování tradic, rád bych vás upozornil na dění v Horním Němčí. V minulosti jsem se tam byl například podívat na obnovení dožínek, tentokrát jsem se byl dnes večer mrknout na zkoušku místních ochotníků, kteří připravují na pátek vlastní hru. Bude to návrat ochotníků na místní vesnici po mnoha a mnoha letech, jak dnes někteří vzpomínali, divadlo se tady hrálo snad někdy v šedesátách letech.

Vy si nyní můžete poslechnout rozhovor s Jitkou Bartošovou, která hru společně s místními seniory připravovala. Mimo jiné chodila mezi pamětníky a zjišťovala, jak to vlastně v Horním Němčí vypadalo při draní peří a jaké historky se povídaly.

Všechny vás tedy srdečně zvu a zároveň upozorňuji, že po představení bude hrát skvělá zpěvačka a muzikantka z Kopanic Marcela Trtková - mimochodem ji uslyšíte při několika písničkách i v samotné hře. Tak neseďte doma a přijďte ochotníky podpořit!
RB 

 

 

A jedna kratičká ukázka z dnešní zkoušky. V Horním Němčí byla v sále pořádná zima, ale ochotníci se výborně připravili - jak jinak, nechyběla slivovica :)