Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ať žije slovenský temperament aneb Takto včera hrála v Brně na výstavě cikánská kapela od Brezna + TIP na výbornou salaš!

Už jsem včera odcházel z veletrhu cestovního ruchu v Brně, foťák jsem měl v batohu a myslel si, že nic dalšího zajímavého mě nečeká, když jsem zcela náhodně uslyšel hrát v jednom místě muziku. Přišel jsem blíž a uviděl cikánskou kapelu, kterou si můžete pustit na videu - sdělal jsem totiž batoh z ramene, vytáhl foťák a kapelu nahrál.
 
Udělat něco jiného nebylo možné! V jejich hraní bylo tolik temperamentu a pohody, že svým vystupováním mohli všechny ostatní vystupující strčit do kapsy. Po chvilce k nim navíc přišla jedna "dívčina" z nejbližšho "stánku", postavila se k muzice a - byla podobně živá a bezprostřední! Üplně jsem zapomněl, že stojím někdy na "umělém" výstavišti a na komerčním veletrhu.
 
Samozřejmě mě zajímalo, kdože to hraje, kdože to zpívá, cože je to za stánek. Zeptal jsem se proto dívky, dnes mrkl i na internet a možná tak mám pro vás výborný tip na návštěvu jednoho místa na Slovensku. 
 
Nejdříve tedy video, které postupně nabírá na "ohnivosti" a graduje v závěru:
 
 
 
A tady už jsou další informace.
 
Tak, nejdříve kapela: "Cigánska kapela sa volala Šukovci a pochádzajú z Čierneho Balogu pri Brezne," dozvěděl jsem pěkně po slovensky.
 
A rád bych přidal i více informací o stánku, kde kapela vystupovala. "Stánek" patřil Salaši Zbojská, a když jsem si dnes klikl na internet, našel jsem o něm tyto výborné stránky - TADY, prosím, klikněte ...
 
Ty stránky jsou opravdu výborné a umožňují seznámit se s velmi zajímavým územím středního Slovenska. Moc je doporučuji! Procházel jsem si je a měl jsem stále větší chuť navštívit tato místa i zmiňovanou salaš - no a samozřejmě si ještě poslechnout i tuto cikánskou kapelu!  
 
RB
 
Ps. Tak jako několikrát v minulosti i tentokrát jsem si ještě říkal: bylo by perfektní dělat stránky o Slovensku, Slovácích, tamních muzikantech, tradicích, přírodě ... Snad se mi jednou toto přání splní...