Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuálně: 1. VIDEO z Boršic z krojované svatby

Předpokládám, že v těchto chvílích ještě Boršice žijí dnešní "rekonstrukcí" historické krojované svatby, docela bych chtěl být u nich a jejich radosti, protože krojovaná svatba se jim určitě zdařila. Lidí přišlo hodně, mnohem víc, než jsem čekal. Na psaní a fotky bude čas příští týden, teď bych rád alespoň vám, čtenářům těchto stránek, aktuálně ukázal, jaká atmosféra v Boršicích panovala.

VIDEO je z konce, kdy už byl čas na různá poděkování. Poděkování dojemná a upřímná, bohužel většinu jsem nestihl nahrát, protože jsem měl paměťové karty plné. Nakonec jsem v rychlosti něco smazal (odpolední hraní CM Mladí Burčáci), a tak jsem si v poslední chvíli udělal ještě místo alespoň na poslední slova Vlastika Ondry a také na závěrečnou písničku, kdy můžete vidět nejen všechny krojované, ale také mnohé z diváků, kteří přišli. Myslím, že Vlastik říká na tomto videu všechno podstatné, jen jsem nechytil první jeho slova, kdy velmi děkoval manželům Hrabalovým z Boršic za obrovský podíl na přípravách této svatby ...

Budu i rád, když sem pod článeček napíšete, jak se vám svatba a vše kolem líbilo, jestli si myslíte, že to může v něčem Boršicím pomoci, případně, co říkáte i celému "projektu", na kterém Boršičané řadu týdnů pracovali. Já mám z celé svatby velmi dobrý pocit, věřím tomu, že pro Boršice znamená dnešní historická událost další impuls ve snaze přinést do této vesnice více života a vzájemné pospolitosti.

Nevím, v kolika vesnicích by byli místní schopni připravit něco takového, co se dnes odehrálo v Boršicích. Ale odhaduji, že by takových vesnic v současnosti moc nebylo - byť naštěstí by se ale určitě nějaké našly. I dnes jsem si při projíždění regionem ale povšiml,  že nejvíce  živo bylo - jak už velí nová tradice - před hypermarketem Tesco v Uherském Hradišti a před Kauflandem v Uherském Brodě.

RB 

Ps. Pokud někdo čekal, že napíšu něco zajímavějšího, tak se omlouvám, jsem docela unavený a těším se, až se na vše budu moci podívat s odstupem a odpočatý. Jsem ale přesvědčený, že čím větší odstup budu mít, tím více se mi bude po některých lidech a událostech z Boršic stýskat ... Rád bych všem, které jsem dnes v Boršicích potkal, poděkoval. A pokud jsem některé z vás rozčiloval svým focením, omlouvám se, chápu vás, ale věřte mi, že jsem to nedělal pro sebe, vše bude k dispozici pro boršickou budoucnost ...