Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

50. setkání seniorů v Hluku - s Kaméliemi z Ostrožské Lhoty a hluckou skupinou Synchron (doplněno)

Když mi volá pan Konečný z Hluku, nebo se u nás zastavuje Hlučanka paní Morozová, je mi jasné, že se blíží pravidelné seniorské setkání na místní tvrzi, které se snažím už delší dobu zaznamenávat takto na video. Zatím poslední setkání bylo dnes a vy se můžete podívat na první videoukázku. Jsou na ní ženy z Ostrožské Lhoty, které si říkají Kamélie. Natočil jsem více jejich vystoupení, toto je ve stylu country, a jak uvidíte, tak se dokázaly pořádně rozjet.

Další ukázky přidám snad ve středu, jedu ale dělat reportáž do Zevety Bojkovice, takže se na stránky vrátím spíše někdy v podvečer nebo večer.

Když jsem se zmínil o Ostrožské Lhotě, rád bych připomenul jednu aktuální novinku. Podle dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu patří Lhota mezi tři vesnice ve Zlínském kraji, kde žije nejvíce starousedlíků, tedy rodiny tam mnohdy zůstávají celá pokolení. Dalšími takovými vesnicemi je Březová a Strání. Myslím, že to není náhoda, i při svých cestách se setkávám v těchto třech vesnicích s mnoha zajímavými, aktivními a vstřícnými lidmi.

Všude tam (a jistě i na dalších místech) existuje bohatý spolkový život, lidé se umí bavit, dokáží si připravit spoustu kulturních či sportovních akcí, tedy, stále ještě tam můžeme prožívat onu pospolitost, bez které je život mnohem a mnohem chudší a smutnější. I díky těmto ženám ze Lhoty je život ve Lhotě či jinde, kam přijedou, veselejší a příjemnější. Kdo budete mít zájem, můžete si ve středeční zlínské příloze MF DNES přečíst menší a tak trošku "rychlejší" reportáž, kterou jsem ve Lhotě dělal.

A k seniorům se samozřejmě tady ještě vrátím. I s dalšími ukázkami.

RB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... a přidal jsem ještě skupinu Synchron, která hrála seniorům celý večer - k jejich veliké spokojenosti, měl bych dodat ...

 

 

... a Lhoťanky ...