Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Žhavá novinka: Starosta Uh. Hradiště Karásek není jedničkou ODS pro komunální volby - AKTUALIZOVÁNO

Pokud někoho zajímá "malá" regionální politika, jedna aktuální zpráva, která ještě nikde nebyla publikovaná - místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský "předběhl" starostu Uh. Hradiště Libora Karáska a stal se místo něj jedničkou ODS pro podzimní komunální volby. Libor Karásek o první místo usiloval, ale neuspěl.

Odpoledne či večer přidám další informace...

 

RB

 

Odpolední doplnění: Alespoň ve stručnosti dodávám, že starosta Uherského Hradiště Karásek podzimními volbami končí v politice. Když jsem s ním dnes odpoledne mluvil, sdělil mi, že vůbec nebude za ODS kandidovat. S rozhodnutím oblastní rady ODS, která dala přednost Květoslavu Tichavskému, nebyl samozřejmě spokojený, protože je přesvědčený, že jeho vize byla lepší.

Více informací napíši snad večer nebo nejpozději ráno. Pokud jde o Květoslava Tichavského, ten je samozřejmě rád, řekl mi, že takový výsledek hlasování nečekal. Pro zajímavost - pokud by neuspěl v hlasování o první místo kandidátky, stáhl by se úplně z podzimních voleb stejně jako Karásek. 

Tady je také stanovisko člena oblastního sdružení ODS v Uherském Hradišti a poslance Jaroslava Plachého. Výhru Květoslava Tichavského a neúspěch Libora Karáska prý za nějaké zásadní překvapení nepovažuje.

"Přece už při posledních komunálních volbách pan kolega Karásek prohlásil, že jde o jeho poslední volební období na postu starosty a přístě už kandidovat nebude. Hradiště čeká náročné investiční období, věřím, že na radnici dál potáhneme za jeden provaz jako jeden tým," řekl poslanec. 

A ještě stanovisko zastupitele za ČSSD a poslance Antonína Sedi. "To je vnitřní záležitost ODS. Spíš mě překvapilo, že Libor Karásek nechce vůbec kandidovat," sdělil.

 

Ještě bych měl určitě dodat, že tato dvě stanoviska, stejně jako první informaci o neúspěchu Libora Karáska mezi členy ODS, získal novinář Zdeněk Matyáš, dlouholetý redaktor MF DNES, který se stal nově členem týmu nových novin a webu Naše adresa Uherskohradišťsko.

 

Tento příspěvek je součástí nově připravovaného projektu s názvem NAŠE ADRESA Uherskohradišťsko. V rámci tohoto projektu připravujeme pro zájemce z našeho regionu na léto letošního roku rozjezd nových novin, webových stránek a kavárny. Tento projekt společnosti PPF MEDIA se postupně rozjíždí v dalších okresech České republiky tak, aby příští rok byly noviny, web a kavárna v každém okresním městě České republiky. Další informace najdete prosím TADY. Jako šéfredaktor pro oblast od Buchlovic přes Uherské Hradiště, Uherský Brod až po Bojkovice vám můžu slíbit, že se budeme snažit přinášet co nejzajímavější, nejrychlejší, nejpřesnější a nejobjektivnější informace.