Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajímavý pohled do minulosti: pořad České televize o Jízdě králů v Hluku v roce 1987! A také pohled do roku 1971!

Karel Bojko z Hluku, šéf městské příspěvkové organizace Sport Hluk (a tedy šéf místní sportovní haly) právě nahrál na internet pořad České televize o Jízdě králů v Hluku v roce 1987. Díky za nahrávku, je to velezajímavý pohled do minulosti na tradici, která v Hluku stále žije - mimochodem, v roce 2014 bude Jízda králů v Hluku, Vlčnově i Kunovicích! To bude zase autobusů cestovních kanceláří :) Jak to vlastně vypadalo s cestovkama v tom roce 87, a jaké byly v té době Jízdy králů, jak moc či málo se do toho všeho míchala politika a jak moc chtěli místní lidé takovou jízdu pořádat - víc než dnes, nebo méně než dnes?

RB

 

 

 

 

 

... a ještě zajímavější je tento film s názvem Pod hluckou věží, který rovněž umístil na internet pan Bojko. Jde o zachycení Hluku v roce 1971, zatímco reportáž z roku 1987 je spíše zpravodajský, tady jde spíše o určitý poetický pohled ...  Bylo by dobré doplnit jména jednotlivých lidí, kteří ve filmu vystupují neujme se toho někdo, prosím?

 

 

 

Tady je ještě pohled do roku 2008, současnost holt nikdy nepůsobí tak zajímavě. V čase 2:08 ale můžete vidět zajímavé, černobílé záběry, který je to rok, netuším - každopádně ještě chyběly davy turistů...

 

Nakonec ještě reklama na video stránky pana Bojka. Všechna jeho videa můžete kdykoliv vidět TADY ....