Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajímá vás folklorní Strážnice? Můžete ji sledovat v televizi! TADY je program Strážnice i program TV vysílání... Plus videoukázky ze Strážnice 2012

Už řadu dnů mám na svých stránkách plakát i s podrobným programem letošní folklorní Strážnice. Rád bych k tomuto přidal i další důležitou informaci, která se týká televizního vysílání. Stejně jako loni bude několik programů přenášet TV NOE - díky za to!

Rád bych také upozornil, že v pravidelném pořadu Magdaleny Múčkové U NÁS právě na TV NOE bude ve čtvrtek od 20.00 řeč o letošní Strážnici - TADY najdete anonci na pořad i se jmény hostů

Máte-li čas a chuť, nenechte si ujít divácky oblíbený pořad U NÁS, ani přímé přenosy ze Strážnice. Určitě si ale také do Strážnice na folklorní festival zajeďte, není přece jen na to, zažít tamní atmosféru na vlastní oči i srdce. 

TADY ještě přidávám odkaz na detailní program ze Strážnice

RB 

 

TADY je přehled přímých přenosů TV NOE ze Strážnice:

 

Pátek 28. 6. 2013

20:00 - 21:35 Slavnostní zahájení MFF

22:00 - 23:35 Po stopách svatých Cyrila a Metoděje a jejich žáků

 

Sobota 29. 6. 2013

14.30 - 17.30  Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

20.30 - 22.00  Příběh jedné lásky

22.30 - 24.00  Naše světla

 

Neděle 30. 6. 2013

10:30 - 11:30 Mše svatá ze Strážnice

14:30 - 16:30 Z každého rožku trošku

16:30 - 17:00 Slavnostní ukončení festivalu

 

Pro zajímavost ještě dodávám, že loni jsem s ředitelem TV NOE P. Leošem Ryškou dělal ve Strážnici rozhovor o vysílání jeho televize z tohoto festivalu. Myslím, že to byl zajímavý rozhovor a budu rád, když si ho poslechnete. Tady dávám první část rozhovoru, celkem byly čtyři části a všechny na internetu najdete.

V poslední době dělám ve Strážnici i různé videorozhovory nebo točím některá čísla programu, když si kliknete na má videa, tak mezi nimi ta ze Strážnice najdete. Přiznám se, že si ale vůbec nepamatuji, co jsem točil loni, je to hodně vyčerpávají, ale věřím, že takové videoukázky mají smysl. 

 

 

... tady je jedna z videoukázek, kterou jsem loni točil, rozhovor s vítězem velmi populární verbířské soutěže, Martinem Kobzíkem.

 

 

... a ještě rozhovor s vítězem roku 2011 Kubou Tomalou z roku 2012, kdy skončil třetí. Tehdy avizoval, že je to pro něj zřejmě poslední ročník, ale v minulých dnech jsem s ním mluvil a říkal, že letos jde ještě boje - tak uvidíme, jestli se "popere" o vítězství ...

 

 

... ještě jedna ukázka ze Strážnice 2012. Tady jsem nahrál z přímého přenosu TV NOE pořad ze Strážnice, věnovaný zapsání Jízdy králů na seznam UNESCO. TV NOE ještě nemá moc pořadů v archívu, proto si myslím, že mělo smysl nahrát přímo vysílání a dát ho takto na web.