Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: O Satanovi i dobru aneb jak přiblížit kostel a křesťanství žákům základních škol?

Tato videoukázka je možná nezvyklá, článek k ní najdete v nejnovějším čísle časopisu Krajem svatého Antonínka. Tedy alespoň stručně.  Jde o video, které jsem nedávno točil ve Veselí nad Moravou, v kostele sv. Andělů Strážných.

A točil jsem ho proto, že mě nesmírně zajímal nový projekt veselské církevní základní školy, která stojí jen pár desítek metrů od tohoto kostela. Právě tato škola totiž zkoušela projekt, ve kterém se snažila žákům přiblížit základy křesťanství. Žáci osmých a devátých tříd proto mimo jiné navštívili kostel - mnozí vůbec poprvé!!! A vy na této videoukázce můžete vidět, jak to vypadalo.

Budu ale rád, když si přečtete i článek v časopisu, tam jsem k tomu napsal více.  

 

Tady je první část videoukázky, děkan veselského kostela P. Vrba dal žákům jednu hádanku... 

 

A tady je prosím druhá část videoukázky, děkan provází  žáky vnitřkem kostela...

 

Ten den, který jsem prožil v blízkosti tohoto projektu jsem přemýšlel nad mnoha věcmi. Třeba nad tímto - jak vlastně dnešním dětem (už dospívajícím) přiblížit křesťanství? Jak jim vysvělit, že vědomosti o něm jsou velmi důležité? Jak napomoci tomu, aby třeba měli více pochopení pro věřící? A jak by měla například vypadat výuka církevní základní školy, co myslíte? A jako vždy, když poslouchám někoho vzdělaného, opět jsem si uvědomil i v tomto kostele, jak hrozně málo vědomostí mám. Tolik zajímavého jsem tam slyšel, tolik jsem se dozvěděl třeba o jeho historii...  

RB