Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO a FOTO: Vystoupení mladých hluckých folklorních souborů: Dolňácko, Hluboček a Žarúžek v Kunovicích + Žarúžek DNES ve Veselí

Tak, tento příspěvek už na stránkách byl, týkal se ale jenom nově rodícího hluckého folklorního souboru Dolňácko, který se prezentoval v Kunovicích. Nyní jsem přidal ještě vystoupení dalších hluckých souborů v Kunovicích, a doplnil jsem je také o aktuální video z dnešního (tedy 3. června) vystoupení hluckého souboru Žarúžek na Mezinárodním dětském folklorním festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou. A abych vše "zkompletoval", najdou Hlučané na konci také několik fotek. - snad tímto vším alespoň někoho ze svého rodného městečka potěším :)

RB

 

A toto už je původní text, který jsem psal před třemi týdny po Jízdě králů v Kunovicích: 

Bylo to pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení v poslední době. Když jsem se šel podívat při psaní o Jízdě králů v Kunovicích do ulic, potkal jsem tam tyto mladé a "rozjařené" Hlučany.

Dali jsme se do řeči a vznikla také tato videoukázka. Jde o "děcka", která se snaží probudit k životu slávu hluckého Folklorního souboru Dolňácko, který v minulosti už v několika podobách existoval. Nyní je tady nové Dolňácko jako důkaz toho, že život jde stále dál a dál, rodí se nové a nové generace dětí, které mají chuť zpívat, tančit, pomáhat místu, kde se narodily, navazovat na to, co vytvořily jejich předchůdci.

Na první videoukázce můžete na konci slyšet, komu všemu děkují za pomoc...

Na druhé ukázce jsem natočil kousek jejich premiérového vystoupení v Kunovicích. Víc jsem nestihl, protože jsem fotil jiné Hlučany v krojích. Na internetu jsem si všiml, že toto vystoupení ale natočil někdo jiný pod jménem Alžběta - to je třetí ukázka. Pokud znáte její celé jméno, prosím, dejte vědět... A další ukázky jsou už archivní.

Později přidám ještě video z vystoupení Hlubočku a Žarúžku v Kunovicích. Plus fotky... Myslím, že se Hlučané prezentovali v Kunovicích velmi dobře,  skoro bych napsal, že to byla taková hlucká invaze na pódiu i v hledišti - což byla další moje víkendová radost.

RB 

 

 

 

 

 

 

A už jsem zjistil, kdo točil toto video z Kunovic - paní Bohunka Omelková ...

 

 

A tady jsou mé archivní ukázky, na kterých je Dolňácko. Tato je ze 4. dubna 2010, omlouvám se za kvalitu zvuku, ale zvuk rušil poměrně silný vítr. 

 

 

 

A toto je Dolňácko z 3.7.2011.

 

 

A tady jsem přidal dětské soubory Žarúžek a Hluboček, jde o zatím jejich poslední vystoupení, a to na Jízdě králů v Kunovicích ...

 

Nejdříve Žarúžek ...

 

 

... a pak starší Hluboček ...

 

.... a tady aktuální dnešní vystoupení dětí ve Veselí nad Moravou ...