Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Velká prosba Jakuba Hájka na Lhoťany: přijďte v sobotu na schůzku, chcete, abychom pokračovali v tradici stavění mája? + videoukázky z roku 2013

Dnešní udržování tradic je křehké, křehoučké jako skořápky vajíček, z nichž se líhnou mláďata. Často záleží doslova na několika málo jedincích, kteří v té které vesnici či městečku "táhnou" udržování různých tradic a marně vyhlížejí někoho, kdo by se k nim přidal a doplnil síly, které jim samotným ubývají.

 

Dobře to dokumentuje i tato výzva Jakuba Hájka z Ostrožské Lhoty. Loni v této vesnici obnovil po několika letech tradici stavění mája a rád by v této tradici, která má na slováckých dědinách hodně dlouhou historii, pokračoval. Jenže, Jakub má spoustu jiné práce a tak potřebuje další mladé či mladší, aby se k němu přidali.

 

Přidají se, nepřidají, přijde Lhota o tuto pěknou tradici, při které je vždycky hodně veselo a dědina se sejde na jednom místě?

 

Sám jsem zvědavý, a protože držím Jakubovi palce, dávám sem i tuto jeho pozvánku s výzvou pro kluky v Ostrožské Lhotě. Přijďte a zkuste v této tradici pokračovat! Díky!

 

A pokud třeba nejste ze Lhoty nebo nepatříte k okruhu těch, kterých se pozvánka týká, přijďte do Hospůdky na hřišti kdykoliv se vám bude chtít! Tato hospůdka je moc v pěkném prostředí na trase cyklostezky Hluk - Ostrožská Lhota - Uherský Ostroh, navíc poté, co se této hospůdky ujal nově Jakub se svým kamarádem, tak toto místo získává konečně svou přitažlivost!

 

RB  

 

Ps. Později doplním k těmto videoukázkám z minulého roku i fotky... 

 

POZOR, ZMĚNA: Schůzka bude nakonec na stejném místě, ale v teď pátek 19.00!!!!