Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Velká premiéra módní návrhářky Marie Zelené - pár slov o sezení s ní

Když jsem si v okresních novinách všiml informací o módní návrhářce Marii Zelené, říkal jsem si, že bych se rád tady na webu o ní zmínil. Bude to spíše zmínka osobní (jak je u mě zvykem)  než nějaká novinová a tedy zpravodajská. Nejdřív tedy ale ta novinová - Marie Zelená bude ve čtvrtek prezentovat na Mezinárodním veletrhu Region Tour v Brně modely šatů, které připravila v barvách Uherského Hradiště a Ostrožské Nové Vsi. Tolik základní zpráva.

Seděl jsem s Majkou v neděli v poledne v domě jejích rodičů v Ostrožské Nové Vsi a viděl, kolik starostí se jí honí hlavou, aby všechno zvládla. Za sebou měla prezentaci šatů na sobotním městském plesu Uherského Hradiště, jenže to hlavní ji teprve čekalo.

Čtvrteční vystoupení je možností prezentovat se na nejprestižnějších místech, protože půjde o prezentaci na večerním Galavečeru, kde budou stovky ne nevýznamných hostů. Majce se podařilo dostat do hlavního programu, a navíc do něj dostala reklamu pro náš region, protože na Galavečeru poběží krátký film o Uherském Hradišti i Ostrožsku - a zároveň se budou po pódiu procházet modelky v jejích šatech.

Bude to pro náš kraj ohromná reklama, což si mnozí lidé ani neuvědomují, jiné město nebo region tam nebude vůbec zmíněn. Stále více jsem přesvědčený, že lidé jen málokdy chápou někoho, kdo se prosadil za hranicemu naší zahrádky, že netuší, jak ohromné úsilí je dnes potřeba, když chce člověk proniknout mezi špičku v jakémkoliv oboru. Skoro by se mně chtělo napsat na toto téma velký článek, ale nechám to na jindy.

Myslím, že je důležité ještě poznamenat několik vět. Prezentace Majky Zelené v sobotu v Uherském Hradišti a ve čtvrtek v Brně je součástí jejího nového projektu s názvem Návraty k hodnotám. V rámci tohoto projektu by ráda mimo jiné připravila modely řady dalších měst, ráda by je propojila s propagací těchto měst i s dalšími věcmi.

Všechno je to samozřejmě nesmírně obtížné. Být módní návrhářkou znamená bojovat s ohromnou konkurencí a zařizovat tisíce detailů, navrhování modelů a jejich šití je jen částečka její práce. Když jsem tedy s Majkou seděl a viděl, na kolika úkolech musí pracovat, aby vše před zraky stovek očí klaplo, nezáviděl jsem jí ani jedinou minutu její práce. O to více jí ale držím pacle - tak jako každému, kdo maká na tom, aby se propacoval co nejdále a splnil si své sny.

RB  

 

Ps. O projektu si můžete hodně přečíst v příloze, tak si na ni zkuste kliknout... 

A TADY jsou internetové stránky Marie Zelené... 

 

 

   Tak toto je model pro Uherské Hradiště. Autorkou je Marie Zelená, modelka se jmenuje Veronika Bujáková, foťák držel Jindřich Kepert. 

 

 

    A stejný model, jenom se modelka otočila tak, aby za sebou měla kostel na hlavním hradišťském náměstí.

 

 

   A toto je model pro Ostrožskou Novou Ves, fotograf stejný, modelka Martina Zelena - to se ví, že dcera Marie Zelené.  

 

 

   A ještě focení před lázněmi v 0strožské Nové Vsi.