Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Uherský Brod se může rovnat s Hradištěm! Podívejte se na akce očima výborné novinářky Markéty Švehlíkové: FS Rozmarýn, pohádka, akce ZUŠ, výstavy

Možná je to tím, že každý den se ze svého okna na to město dívám, ale myslím, že to nebude zdaleka jen tím. Nad Uherským Brodem přemýšlím už dlouho, cítím jeho velký potenciál, stejně jako velký potenciál celého uherskobrodského regionu. Jsem si jistý, že je zatím nevyužitý, že Brodsko zatím "nezáří" tolik, jak by si zasluhovalo.

V minulosti dostalo od úředníků pořádně na frak, zatímco Hradiště bylo zveličováno, Brod zmenšován až se skoro stal jen jakousi pohraniční periferií. Naštěstí síla tohoto města a lidí, kteří v něm žijí a tvoří, je dostatečně silná, a věřím, že bude také stále více viditelná.

Aby tomu tak bylo, potřebuje Uherský Brod a celý region lidi, kteří budou tento prostor mapovat a ukazovat, není to práce jednoduchá, skoro bych řekl, že je to práce každodenní, často odpolední či večerní.

Rád bych tady proto poukázal na práci jedné mladé paní, Markéty Švehlíkové, která se Brodu věnuje každý den a odvádí skvělou práci. Díky ní tak můžeme Uherský Brod vidět úplně zblízka a být na mnoha akcích, přestože ve skutečnosti sedíme někde doma v křesle nebo u počítače....

Pojďme se tedy jejím prostřednictvím podívat na zatím poslední brodské akce. 

 

TADY - na tomto odkazu najdete její videa, v poslední době začala točit, což je paráda!

TADY - pod tímto odkazem najdete na webu města vše o kultuře v Uherském Brodě, věřte, že místní kultura má co nabídnout !!! 

TADY - toto je hlavní stránka hlavní stránka města Uherský Brod

 

TADY je fotoreportáž paní Stehlíkové z velkých sobotních oslav FS Rozmarýn + videa!

 

 

 

TADY další moc pěkná akce - premiéra pohádky  O víle Jeřabince + video, díky!

 

 

... a stejná pohádka očima TV Slovácko

 

 

TADY byla paní Stehlíková pro změnu na zajímavé akci ZUŠ v Uherském Brodě

TADY napsala reportáž z jedné zajímavé výstavy + přidala video