Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Turistická sezona je tady! Podívejte se na videoukázky z Miniveletrhu cestovního ruchu Slovácka v Uh. Hradišti + o Baťově kanále a focení drony

Shodou různých náhod jsem se ocitl v pátek ráno v Uherském Hradišti, takže jsem nemohl vynechat návštěvu V. Miniveletrhu cestovního ruchu Slovácka v Uherském Hradišti. Času jsem neměl moc, proto jsem alespoň nahrál celé zahájení a potom jsem proběhl všechny vystavující "stánky" - no, oni to spíš byly stolečky. Nyní se můžete podívat na videozáznam celého zahájení, později dám také fotky.

Rád bych také upozornil, že se možná letos budu snažit mnohem více než kdykoliv dříve orientovat na turisty, přijde mi, že by šlo na webu dělat spoustu věcí, které by mohly turistům dobře posloužit. Ne, že by už neexistovalo v tomto na Slovácku spoustu webů, držím jim palce a podporuji je, ale, při vší úctě, většinou jsou spíše servisní a nějak jim chybí více srdce, novinařiny, reálného pospání, kde to, jak vypadá a co můžou lidé čekat v reálu - tož, možná by mělo smysl turistům posloužit ještě lépe, co myslíte?

Miniveletrh je dobrý především proto, že si lze na něm uělat snad nejlepší obrázek o nabídce různých zajímavých míst Slovácka, tolik "vystavovatelů" jako letos jsem snad ještě nikdy dříve nikde neviděl, což mě hodně potěšilo. Dokonce bych měl pro organizátory jedno doporučení - prosím, prosím, dělejte takový veletrh dva dny a na větším prostoru!!!!!!

Jsem si vědom, že je třeba platit za Redutu, kde miniveletrh byl, alespoň nějaké nájemné, je mi jasné, že v sobotu by se možná ne všem vystavovatelům chtělo, ale když uděláte takovou akci v pátek v deset, většina lidí má čas někdy ve tři, čtyři, no a v pět už je konec. Ale radujme se z toho, že toto setkání má takovou podobu, že zájem mají také lidé, a berme to jako dobrý základ k dalšímu rozvíjení!

 

RB

 

Ps. přidám ještě fotky, informaci, kdo se vlastně v Hradišti prezentoval i kontakty na íčka, plus vám pustím video, na kterém hraje cimbálová muzika při ZUŠ v Uherském Hradišti... Mám tolik brožurek z miniveletrhu a tolik tipů na zajímavá místa, že to nestačím dát všechno na web do konce sezony! :)

 

Tady na videu je zahájení, zkuste si ho poslechnout, mimochodem, na jednom pódiu se sešel současný starosta Hradiště Stanislav Blaha a jeho předchůdce Květoslav Tichavský. Vidět je takto pohromadě už není vůbec obvyklé, pan Tichavský už na radnici vůbec není, přestože u voličů získal nejvíc hlasů, ale tož, tak nějak, na něj místo na radnici "nezbylo" - to by bylo ale téma na příspěvek do jiné rubriky, než je cestovní ruch. Tady na miniveletrhu vystoupil z pozice předsedy správní rady Regionu Slovácko, poslechněte si, o čem na videu mluví. Slyšet můžete také Stanislava Blahu a pana Kryštofa, krajského radního. Omlouval z neúčasti hejtmana Mišáka, že nemohl přijít, což u mě vyvolalo úsměv, protože na Hradišťsku pamatuji fakt hodně akcí, ze kterých se Mišák omlouval. Tož, uznejte, ze Zlína je do Hradiště strááááááášně daleko :) :)    

 

 

Tato videoukázka je hlavně pro příznivce Baťova kanálu. Z videa se totiž dozví, že existuje nový film o kanále, jmenuje se  Baťův kanál - zrození snů. A chlapík, kterého vidíte v tom bílém mundůru, se jmenuje Vladimír Pavelka, od 1. ledna 2015 projektový manažer Baťova kanálu. Jinak je to bývalý zastupitel za ČSSD, tak doufejme, že na jeho místo byl vybraný ten nejlepší a politika v tom nehrála roli... A omlouvám se za původní informaci, že pan Pavelka je stávající zastupitel, seděl v předcházejícím zastupitelstvu...

 

 

 

A chlapík na tomto videu mě docela zaujal. Čím? Tím, že jeho firma se zabývá focením z výšky, k čemuž používá drony. Populární téma dneška, takže jsem si jeho povídání se zaujetím poslechl - zkuste to také.