Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tříkrálová sbírka: Kolik peněz darovali lidé v našich obcích a městech aneb Kde žijí lidé štědří a kde lakomí?

Možná bude některá z vás zajímat, jak dopadla letošní Tříkrálová sbírka, mám pro vás naprosto aktuální informace. Vše je sečteno, spočítáno a zapečetěno. V přiloženém soubotu najdete v tabulce jednotlivé obce, města a městečka našeho okresu Uherské Hradiště.

Velký dík patří všem, kteří chodili koledovat, rodičům dětí i vedoucím, samozřejmě poděkování také všem štědrým lidem.

Přemýšlel jsem nad tím, jestli z výsledků jednotlivých míst lze něco usuzovat, ale přikláním se k názoru, že nejspíše ne. Samozřejmě, šlo by vydělit počet obyvatel v tom kterém místě a zjistit, kolik že korunek připadá na jednoho obyvatele, ale takové číslo by bylo příliš orientační. Faktorů, které můžou mít na celkový výsledek vliv, je celá řada.

Odpověď na zajímavou otázku, v kterých obcích žijí lidé štědří a v kterých lakomí, tak zůstane asi navždy nezodpovězena. Pokud ale máte nápad, jak bychom to mohli poznat, případně máte rovnou adepty na vítězství v obou kategoriích, tak neváhejte a napište do diskuse. 

RB

 

Ps. A tady vám moc doporučuju stránky Oblastní charity UH s mnoha informacemi !!!!

 

 

A tady je videoukázka z koledování u nás v Ostrožské Lhotě ... I při této "akci" jsem si uvědomil, že nic se neděje jen tak samozřejmě, automaticky, musí být skupinka nadšenců, kteří ve volném čase obětují sobotní odpoledne na to, aby vše mohlo v pořádku proběhnout, musí být dostatek koledníků, rodičů, kteří své děti připraví, musí se najít několik vedoucích, kteří s dětmi jdou a pochopitelně někdo musí vše zorganizovat.  V počasí dobrém či zlém, letos v deštivém, loni v tak "klouzavém", že jen zázrakem se na ledu nikomu nic nestalo. Poděkování je v takovém případě to nejmenší, co člověk může všem těmto obětavcům "věnovat". U nás ve Lhotě, i ve všech ostatních vesnicích, městečkách i městech ... 

 

 

 

Soubory ke stažení