Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak nadšené muzikanty člověk až tak často nevidí aneb Večírek ve sklepě s CM Ohnica

Po řadě let jsem se v pátek dostal na jeden stužkovací večírek maturantů, a tam natočil mimo jiné následující video. Dávám ho sem na stránky s jediným důvodem: tito dva kluci na videu se bavili muzikou tak úžasně, že mě to bralo dech.

Vždy, když dohráli nějakou část "oficiálního" vystoupení, odešli bokem a tam si jen tak muzicírovali. Vzal jsem tedy kameru a nejdříve z dálky, a pak z blízka, je nahrál. Nevím, jak vy, ale takto nějak si představuji muzikantskou radost. Sami možná víte, že ani u nás na Slovácku není taková radost úplně obvyklá, někteří muzikanti se tváří při hraní i mezi hraním všelijak, další se dívají často po hodinkách nebo mobilu a jiní rovnou utíkají co nejdříve pryč od hraní. Tož, v tomto případě jsem nic z toho neviděl.

Jména muzikantů asi ani nemusím psát, mnozí je znáte, protože jsou z výborné CM Ohnica. Jména: Jan Mudrák a Martin Pěcha. Bylo jich ještě víc, ale tito dva se spolu "hráli" nejvíc.

Pokud vás zajímají další podrobnosti, šlo o výborný stužkovací večírek čtvrťáků ze Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Uherském Brodě, byli jsme ve sklepě v Hradčovicích. Výborný sklep, výborné místo! Sklep patří místním hasičům, a kdybych vám měl přiblížit jejich podíl na podobě tohoto sklepa, citoval bych slova jedné paní učitelky, která jsem na tom večírku slyšel. "Jeden z hasičů chodil na sklepě pracovat tak často, že si kolem našeho vychodil chodníček," říkala takto kantorka.

Myslím, že naše Slovácko je v lečems pořád ještě ojedinělé i díky tomu, že mnoho obětavců si vychodilo své "chodníčky" při mnoha podobných veřejných aktivitách.

RB 

Ps. Ještě přidám odkaz na stránky CM Ohnica - TADY jsou.

A ještě vysvětlení, proč mají kluci přes kroje monterky: večírek byl totiž v duchu filmu Vesničko má středisková - ředitel naší školy tak stužkoval studenty, ke své nevelké radosti, vidlemi :)

 

 

... a jedno video ze samotného stužkovacího večírku, kde hráli všichni kluci z muziky