Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Prosba Tondy Vrby, který pořádá Zpěváčka Podluží a Moravského Zpěváčka: PROSÍM pořadatele dětských pěveckých soutěží a rodiče dětí, aby se mi ozvali!

Tonda Vrba mně poslal dvě informace a prosby, které stojí určitě za publikování. Týkají se dětského zpívání lidových písniček. 

 

 

1. INFORMACE A PROSBA 

 

"Dne 19. dubna dělám ve Starém Poddvorově na Podluží od 14.00 hodin regionální kolo Zpěváčka Slovácka. Doprovod je Cimbálová muzika Matěje Kůrečky a Horňácká cimbálová muzika Romana Sokola. Všechny moc zvu," píše Tonda a má tuto prosbu:

 

"Prosíme rodiče dětí, které postoupily z oblastních kol, aby se ozvali na adrese koordinátora soutěže vrbaa@seznam.cz, mob.608 813 592  

 

 

2. INFORMACE A PROSBA

 

"Kromě toho jsem se rozhodl uspořádat v Kroměříži 31. května od 14. hodin nultý ročník Moravského Zpěváčka. Uskuteční se v Domu kultury. Kategorie dětí jsou vypsány pro finále ještě v původních pravidlech FOSu, ale já už dělám změny v tom, že beru z oblastních kol ne tři zpěváčky ve věku od 10 let do 15 let, ale čtyři. Do Kroměříže pozvu rovněž nejlepší čtyři z regionálních kol.

Porota je už určená a bude složená z legendárních pěveckých osobností jako jsou například Jurka Holásek, Martin Hrbáč, Luboš Málek, Hana Petrů a další. Vlastu Grycovou, Jana Millého a zpěváky doprovodí Cimbálová muzika Matěje Kůrečky a HCM Romana Sokola.

 

"Prosím tímto pořadatele proběhnutých kol, aby zaslali na moji adresu vrbaa@seznam.cz, mob.608 813 592 postupující zpěváčky včetně notových zápisů pro muziky."

 

 

A ještě Tonda dodává:

Od příštího roku snížím věkovou hranici pro účast v soutěžích, protože jsou vynikající zpěváci i pod deset let. A děkuju za podání pomocné ruky k uspořádání těchto dvou akcí obci Starý Poddvorov  a Domu kultury v Kroměříži. Díky!!!!