Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přijďte na zajímavé setkání o folkloru do Hotelu Skanzen Modrá... Uslyšíte o nápadech, které vás určitě zaujmou... Vystoupí lidé, které má smysl si poslechnout... UŽ TEĎ VE ČTVRTEK!

Druhé pokračování zajímavého povídání s názvem "ŽIVÝ FOLKLOR" je tady. Ty z vás, kteří mají zájem, bych rád ještě jednou pozval do Hotelu Skanzen Modrá, kde se toto druhé setkání uskuteční. Nepatřím k organizátorům, ale tato iniciativa se mi líbí a podporuji ji - z prvního setkání v Břeclavi jsem TADY například udělal 20 videoukázek s částí vystoupení všech, kteří na setkání mluvili.

 

Druhé setkání v Modré se od toho prvního bude částečně lišit, přijde řada nových vystupujících a jistě zazní také další zajímavé názory. Organizátoři věnují celé akci hodně času, takže vše se zdá perfektně připraveno a vy se i tady můžete podívat na výborný přehled toho, co nás, nebo i vás, v Modré čeká. Podle programu, který přikládám, má vystoupit 18 "řečníků", plus další lidé budou mluvit o svých projektech v zákulisí. Když se podíváte, zjistíte, že nejde o žádnou velenudnou teorii, ale jde často o výborné nápady, které má smysl mapovat i podporovat.  

 

Osobně se těším i na to, že se podívám, co nového v celém areálu vzniklo, jak asi víte, starosta Modré - diplomaticky řečeno - patří mezi starosty, kteří vědí nejlépe, jak získat obrovské dotace, na což slýchávám různé názory. Faktem ale je, že na rozdíl od některých jiných dotací jinde je možné říci, že v Modré (či spíše kousek od Modré) už vzniklo několik projektů a budov, které lidé i opakovaně navštěvují a jezdí tam za odpočinkem i poučením - archeoskanzen, budova s rybníkem a rybičkama, a teď tam vzniká cosi, co ještě přesně nevím, co bude ani kolik to stojí :) Myslím, že to má imitovat něco jako pálenicu, zjistím ve čtvrtek a dám sem na web :)   

 

Nakonec ještě přidávám odkaz na web, kde můžete o Živím folkloru najít nejvíce informací:

 

TADY jsou internetové stránky věnované setkání v Modré, klikněte !!! 

 

TADY je komunita s názvem ŽIVÝ FOLKLOR na facebooku

A koho zajímá první setkání v Břeclavi, ten o něm najde informace TADY

 

 

 .. tož, toto znáte, to je ten hotel, kda sa o tom našem folklóóóru bude vykládat :)