Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přeji vám pěkné pondělí! Začínám videoukázkami Tondy Vrby z nejstaršího krojového plesu na Slovácku, kam přijely Javorničanky

Přeji vám všem krásné pondělí, doufám, že jste měli lepší neděli než já, který měl službu v novinách a celý den naháněl středočeského krajského policejního ředitele kvůli zatčení pěti kladenských policistů a psal skoro celou středočeskou přílohu. Naštěstí máme neděli za sebou, takže se postupně podíváme na novinky ze Slovácka. Teď ráno dám něco málo, večer po práci přidám další videa a informace... Večer také doplním svá sobotní videa z Prahy, kdy jsem natáčel v sobotu večer pěkné vystoupení uherskobrodské Olšavy.

 

Tak, teď už pojďme na nejstarší krojový ples na Slovácku! Konal se v sobotu v Ratíškovicích a byl už šedesátý šestý v pořadí! Tonda Vrba byl na místě a díky němu můžeme být na místě i my! Díky Tondo!

 

 

První videa, první slova... milá, srdečná... A přivitání první lavice. Že nevíte, co to první lavice je? Já to také nevěděl! A jsem rád, že už to vím!    

 

 

 

 

A tady sú baby z Javorníka! Moc rád jsem si je poslechl... Tonda je nejdříve točil při zkúšání zpěvu v autě a potom střihl na vystoupení, pěkné... A na videu jsou také Tondovy zajímavé rozhovory s krojovanými.... A video končí krásnými vykládáním tetiček z Ratíškovic s hostujícími ženami z Horňácka...

 

 

A parádná Tondův rozhovor s paní Boženkou, která právě slavila narozeniny - 94 roků!!! Cenný rozhovor, takových rozhovorů bychom měli po Slovácku sesbírat co nejvíce!!!!!!! Opět, díky Tondo!

 

 

... a tady se dal Tonda Vrba do rozhovoru s "první laviců", ta by byla celá na pěkné povykládání 

  

 

... další videa přidám až po práci, TADY jsou Tondovy stránky...