Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Na Mikulášskou besedu 8.12. a koledování do Velké 16.12. + na dobročinný koncert hlucké Capelly v Ostrohu 14.12. (přidám další pozvánky)

Myslíte si, že kdykoliv v minulosti bývalo víc kulturních  akcí než v poslední době? Já bych skoro určitě odpověděl, že ne, letos je akcí hróóóóźně moc, až se bojím, aby se z nich všichni účinkující a diváci na Vánoce nezhroutili :) Já byl dnes hned na čtyřech a všude bylo tolik lidí, že jsem úplně zatoužil po klidu a tichu.

Tož, buďme ale rádi, že tolik lidí má chuť něco připravovat, organizovat a uskutečňovat, postupně vás tady určitě na pár takových akcí pozvu.

Začínám Velkou nad Veličkou, kde chystají Mikulášskou besedu, plakát najdete v přiloženém souboru - postupně přidám další pozvánky ...

TADY   přidávám video od Tondy Vrby, kterým zve na letošní pořad do Velké nad Veličkou s názvem Došli sme k vám na koledu. Datum a čas: neděle 16. prosince od 15.00 ohdin ve velickém kulturáku. Tonda ještě připsal: "Letos bude setkání lidových sborů, muzik a sólistů opět s "dárky". Jedním dárkem, který prozradím, bude uvedení nového cédéčka Kubíků s názvem Krev není voda. Celý pořad uvádí výborný bavič, zpěvák, muzikant, bavič a kamarád Jurka Miškeřík.

 

Agentura AV a Obec Velká nad Veličkou

Vás srdečně zvou na 11. předvánoční setkání lidových sborů, sólistů a muzikantů ze Slovácka

Došli sme k vám na koledu...

s letošním dárkem: uvedením nového hudebního nosiče „Krev není voda" Horňácké cimbálové muziky Kubíci a jejich hostů

Pořad je věnován příznivci horňáckého kraje Josefovi Vaculíkovi

Neděle 16. prosince 2012 v 15.00 hodin

Kulturní dům Velká nad Veličkou

účinkují: ženské sbory z Hrubé Vrbky (Horňácko) a Nedakonic (Uherskohradišťsko)

mužské sbory: ze Svatobořic-Mistřína (Kyjovsko), Mužáci z Ladné (Podluží), z Louky a Chotár (Horňácko)

sólisté: Marie Prajková (Podluží), Vašek Horák (Kyjovsko), Jan Karásek (Horňácko), Josef a Martina Slovákovi (Horňácko), Svaťa Kučera (Horňácko)

Muziky a seskupení: HCM Kubíci (Horňácko), legendární primáš BROLNu Jan Kružík (Podluží), cimbalista František Šulák (Podluží), gajdoš Jan Huňař s hudci (Podluží)

Moderuje: Jiří Miškeřík

Pořadatelé děkují Mateřské škole z Velké nad Veličkou za výzdobu sálu

 

V pondělí večer jsem přidal další pozvánku, tady je plakát a pár slov k němu:

Benefiční koncert chval s názvem "Kontaminovaná pitná voda v Yaddaldoddi v Jižní Indii" se uskuteční pod záštitou Papežského misijního díla, a jeho výtěžek bude věnovaný na vybudování studny a rozvodů pitné vody v dané oblasti. Koncert hudební skupiny Capella z Hluku s projekcí fotek z dané misijní oblasti se bude konat v kostele sv. Ondřeje v Uherském Ostrohu dne 14.12.2012 od 19 hodin. Slovem a svědectvím bude večer provázet paní Marie Hlačínová, která v dané zemi půl roku pracovala jako dětská lékařka.Již v pondělí 17.12.2012 se vrací zpátky do Indie a tak případné finanční dary může zrovna účelně předat k využití.