Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka na Jízdu králů ve Vlčnově - pozor, zve vás kandidát na senátora Jan Pijáček :) Plus podrobný program, mé postřehy a videoukázky

Bohužel, v týdnu jsme se moc na stránky nedostal, práce v redakci bylo až až, ale pozvánku na víkendovou vlčnovskou jízdu králů bych sem chtěl dát. Vydejte se do Vlčnova, připravte se na davy a davy lidí, vemte si co nejvíce drobných, protože by vás mohly zaskočit velmi časté "finanční požadavky" členů družiny krále, kteří budou vybírat na krále. A pokud možno si nedávejte brýle, protože vyvolávky na brýle patří k těm, které volí vyvolávači nejčastěji :) Doufejme, že budou originální a známé vyvolávky se budou opakovat co nejméně.

 

Říkal jsem si, že sem tuto videoukázku (dole na stránce) od Tondy Vrby dám i proto, že podle mě poprvé je někde jméno starosty Vlčnova Jana  Pijáčka vzpomenu i v souvislosti s tím, že je kandidátem na senátora v podzimních volbách. Je možné, že se mýlím, ale myslím, že tato skutečnost není všeobecně až tak známá, a když jsem ji před časem zaslechl, docela jsem se usmíval. Bude totiž velmi, velmi, velmi, velmi zajímavé, jak tento chlapík ve volbách dopadne. Vsadím se, že podobně jako já také mnozí jiní lidé budou čekat na to, jak velkou či malou podporu tento starosta má. 

 

Osobně si myslím, že ODS zvolila kandidáta, který není bez šancí získat "pěkňoučké, pohodlné" křeslo senátora, ovšem za situace, když akcie ODS jsou dost nízko, nelze předvídat, jak voliči zareagují na pana Pijáčka. Zdánlivě má velké šance, kdybych chtěl nyní použít trošku ironie, za kterou se na mě nezlobte, tak napíši, že málokdo na našem Slovácku se dotýkal tolika vlivných klik a rukou jako právě tento muž. Včetně možná nějakého toho vození klobásek, slivovice a vína na patřičná místa :)  Viditelnost je něco, co mu není rozhodně vzdáleno, Vlčnov je jedna z nej a nej nejznámnějších vesnic v republice, jízdu králů zná skoro každý, takže starosta takové dědiny by přece neměl senátní souboj prohrát, né? Ale, kdoví - často není král králem ani ve vlastní dědině, že Vlčnovjané? :)

 

Máme ale před jízdou králů, senátní volby si nechme na jindy, program jízdy mám na webu už velmi dlouho, pokud si ho chcete připomenout, klikněte TADY, kde jsou další odkazy, spojené s víkendovým programem a vůbec jízdou... Pokud chcete vidět jen program, ten je tady - klikněte - krásně čitelný

 

Velká sláva začíná už dnes, v pátek, a to od 20. hodin ve vlčnovském kulturáku. Půjde o zahajovací program, ve kterém vystoupí řada verbířů, cimbálovky, folklorní soubory, prostě klasika. Verbířská přehlídka je soutěžní, kdoví, kolik verbířů nakonec vystoupí, lze se hlásit i před začátkem, takže vemte kroje a body a vydejte se do Vlčnova :)  

 

Po tomto úvodním pořadu následuje v sobotu smšť dalších a dalších vystoupení, těžko něco doporučovat víc než ostatní. Udělejte si ale například v sobotu výšlat mezi vlčnovské búdy, pro dnešní dobu je takové zklidnění nervů víc než potřebné :) Když už jsme u nervů, netlačte se, prosím, prosím, prosím, u nedělního, společného focení krále a družiny před kostelem, zdá se mi, že tam bývá s každým dalším rokem větší tlačenice a je to o skoro život. Myslím, že by postačilo, kdyby obec dala ve známost, že takovou společnou fotku dá hned v pondělí v co nejvyšším rozlišení na web obce, a třeba by někteří lidé pochopili, že se nemusí tlačit, aby si udělali vlastní fotku, že si ji prostě můžou stáhnout z onoho webu... Zároveň ale doporučuji - nachystejte si foťáky v neděli ráno před mší svatou a zaměřte se na vlčnovské dívky v nádherných krojích. Pokud vás přitahuje krása, v této chvíli zazáří nejvíce.  

 

Tož, to je všecko. Jak říkám, chce to vodu a vodu, bude horko, a chce to také plnů peněženku, Vlčnov néjni levný, a potom klidné nervy, držte si od davu odstup - a užijte si zábavný vlčnovský víkend.

 

RB   

 

 

 

 ... a pro zajímavost dávám ještě vlastní videorozhovory se starotou z roku 2012, koho jízda králů zajímá, dozví se další informace.

 

 

 

 

...A když dáte do vyhledavače, který mám tady na webu vpravo nahoře, slovo jízda králů, naskočí vám spousta videoukázek, které jsem v minulosti natočil ve Vlčnově, Hluku, Kunovicích, Skoronicích i Kyjově... Mezi nejzajímavější z Vlčnova, počítám tuto ukázku, natočil jsem přijetí družiny u starosty, kam se většina lidí nedostane, proto jsem rád, že vám můžu tyto chvíle zprostředkovat od začátku do konce...