Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se, za jakého aplausu končilo Slovácké divadlo své Rychlé šípy v Hluku... A přijďte na hody do Hluku, do sklepů v Blatnici a na muziku do Javorníka!

Jak se zdá, u nás na Moravě je výjimečně horší počasí než v Čechách, většinu noci u nás pršelo a ve Starém Městě u Uherského Hradiště dokonce spadlo téměř nejvíc kapek v České republice. Něco takového je neobvyklé, většinu roku je u nás na Moravě holt hezčí počasí než v Čechách.

Vzhledem k dešti a bouřkám také včera večer nehráli herci Slováckého divadla své veleznámé představení Rychlé šípy venku u tvrze, ale ve sportovní hale, kde se sešlo opravdu hodně diváků - kolik jich bylo si neodhadnu tipovat, šest stovek, sedm stovek, osm stovek, ještě víc? Vy se nyní můžete podívat na konec představení, kdy spokojení diváci aplaudovali a herci tvrdiil, že ve sportovní hale a před tolika diváky ještě nehráli - Rychlé šípy přitom hrají už od roku 2000!  

Později přidám ještě další videoukázky, jedna ukáže, jak to vypadalo v šatně před představením, další bude rozhovor s Jožkou Kubáníkem, hercem divadla a také populárním mluvčím této populární divadelní scény. 

Rád bych vás také pozval do Hluku na hody, i když počasí není nejlepší, můžete dnes navštívit bohatý a pestrý program, ke kterému si můžete od jedenácti hodin dát výborné jídlo kmotřenky Lekešové, vyhlášené kuchařky, která připravuje už od čvrtka tři výborná jídla - pomáhá jí přitom několik dalších ochotných a šikovných žen z Hluku, včera jsem se byl za nimi podívat a jedou opravdu na plné obrátky - chystají kolem 400 stovek jídel, uvařených a upečených podle receptů našich babiček! 

Stejně tak bych vás chtěl pozvat na další místa Slovácka, organizátoři všech akcí si dali s přípravami jistě mnoho práce a teď trnou, jestli přijdou lidé. Proto neváhejte a vyberte si z převelikého programu akcí na Slovácku.

Rád bych udělal reklamu například mladým lidem z Javorníka, kteří úžasným způsobem připravují prakticky vlastními silami křesťanský hudební festival v Javorníku - začátek v 16. hodin. Kdo máte k takové muzice vztah, přijeďte, na Slovácku potkávám mnoho mladých, kteří k víře vztah mají, tak jsem zvědavý, jestli toto setkání podpoří - plakát na Javorník mám už dlouho na webu, tak se podívejte na program.

Nerad bych zapomněl také na Blatnici pod Svatým Antonínkem, tam můžete dnes v šest zalézt do sklepů k demižónům a sudům a vylézt možete až ráno nebo přinejhorším o půlnoci - to má oficiálně končit tamní vinařská akce s názvem Blatnické búdy pod hvězdami. Tož, vidět búdy v takové atmosféře bude jistě krása - hlavně, abyste přes množství alkoholu ty hvězdy viděli :) Pozvánka do Blatnice je také na mém webu, mrkněte se na ni a vyrazte. 

Počasí se nebojte, u nás na východě Moravy je skoro vždycky krásně - a dnes i zítra tomu bude nepochybně také :)

RB

TADY ještě přidávám odkaz na web Slováckého divadla 

TADY se podívejte, kde hraje divadlo Rychlé šípy dnes a zítra

 

 

... tady je povídání s Jožkou Kubáníkem před představením. Ještě přidám ukázku ze šatny ...

 

... tak tady jsme v šatně před představením - a moje vlasy získají červený a žlutý přeliv :)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/IxubrkNRUOk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>