Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Karel Gott v Ostrožské Lhotě! Tedy Gott z Bučovic... Lidé byli nadšení, Karel byl nadšený, a hostinská měla plnou hospodu!

Vzhledem k ceně lístků na letošní koncerty Karla Gotta, jejichž cenu bych zcela abstraktně označil slovy "protočené panenky", jistě chápete, že do Lhoty, tedy té Ostrožské, sám velký Mistr jaksi dorazit nemohl a asi také nikdy nedorazí.

Lhoťanům to ovšem vůbec nevadilo, protože si pozvali jiného Karla, tedy vlastně Josefa Boudu, který Karla miluje možná víc než jeho fanynky a proto také jeho písničky zpívá. Společně s Radkem Vernerem, který hraje na klávesy a občas také při zpěvu pomáhá, jezdí po českých, moravských i slezských krajích a hrají mistrovy písničky. Úspěch bývá velký, což se ukázalo také v Ostrožské Lhotě, odkud přinesl zpravodajství i videoukázku dlouholetý reportér Slováckých novin Stanislav Dufka.    

Jak dokládá i video, v lhotském kulturáku to skutečně žilo, o čemž svědčí i moje informace, podle které sousední hospoda byla v některých chvílích plná tak, jak už dlouho nebyla a hostinská Jiřina byla roztančená jako ve svých nejmladších letech.

Tož, a víc vám toho říkat nebudu, možná bych ještě mohl dodat, že Josefa Boudu alias Karla Gotta jsem natočil před rokem zcela náhodou na veletrhu v Brně, video dal na internet a sem na stránky, videa si povšimli také lidé ve Lhotě a Gotta tady měli za poslední půlrok už podruhé. Mrzí mě, že jsem na místě nebyl, měl jsem v plánu s ním udělat videorozhovor, protože by mě hodně zajímal člověk, který nejen že začne zpívat takto písničky Karla Gotta, ale ve svých vystoupeních imituje také jeho styl mluvení.

Na úplný závěr se přiznávám ke svému novinářskému selhání, protože vám nejsem schopen poskytnout informaci, která vás - jak jsem se přesvědčil - zajímá nejvíc. Kolik, kurnik šopa, vzal "Karel" za to lhotské vystoupení vlastně peněz? No, jediné co vím, že to nebylo tolik jako bral skutečný Karel za svá vystoupení v "ou tú" arénách při letošním turné.

Tož, ale to každý přece pochopí, že Lhota není Praha, místní kulturáček není velká aréna a slovácké platy se těm velkoměstským také rovnat nemohou. Hlavně jde přece o radost, kterou lze prostřednictvím písniček lidem dát a tak jim zpříjemnit jejich život. A v tomto ohledu si myslím, že se Josef Bouda z moravských Bučovic Karlu Gottovi z pražské Bertramky vyrovná.

 

RB  

 

TADY si, prosím, přečtěte článek Stanislava Dufky...   

 

A TADY doporučuju video, ve kterém je střiženo několik písniček - díky, Staňo! A díky, Karle! 

 

A ještě jedny stránky - Karel Gott revival Morava 

 

A TADY v pořadu Na vrcholu se dozvíte, jak se z Josefa Boudy stal Karel Gott... 

 

C'est la vie, C'est la vie,

tímto končí bál, a to mně nebaví, nebaví,

hrajte ještě dál, naposledy!!! 

 

A poděkování ještě členkám lhotského Českého červeného kříže, které "Karla" pozvali. Díky jim za obrovskou práci, kterou dělají pro Ostrožskou Lhotu už mnoho let! Počínaje třeba kurzy pro děti na základní škole a konče například programy pro lhotskou veřejnost.

 

A nakonec slova  Mistra, která řekl reportérovi Slováckých novin: „My bychom chtěli v první řadě poděkovat za pozvání. Ostrožskou Lhotu známe od léta, vystupovali jsme tady na soukromé akci a máme tu hodně přátel. Potvrzuje srdečnost a pohostinnost Slovácka. Setkali jsme se tady znovu s velice přátelským a pohostinným prostředím. Sál byl plný a lidi se dokázali bavit, to nás hrozně potěšilo, v dnešní době to není vůbec samozřejmá věc." 

 

A na úplný konec internetové stránky Karláááá Gottááááá!!!!! :)